Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

"Prawdziwy powód do niepokoju". Szef NATO apeluje do Rosji

- Wszystkie kraje NATO są w zasięgu rakiet Korei Płn. - przestrzega sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg. Zaapelował o wywieranie jak największej presji na komunistyczny reżim. Wskazał przy tym na szczególną rolę Rosji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stoltenberg ubolewał nad ponownym wzrostem zagrożenia atomowego
Stoltenberg ubolewał nad ponownym wzrostem zagrożenia atomowego (PAP, Fot: OLIVIER HOSLET)

Słowa Stoltenberga padły podczas podczas wystąpienia na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa (MSC).

- Korea Północna kontynuuje prace nad swoim programem zbrojeń rakietowych i atomowych, a wszystkie kraje członkowskie NATO znajdują się w zasięgu jej pocisków balistycznych (...) Pjongjang jest bliżej Monachium niż Waszyngtonu - przestrzegał sekretarz generalny Sojuszu .

Stoltenberg ubolewał nad ponownym wzrostem zagrożenia atomowego i ostrzegł, że ignorowanie tego zagrożenia byłoby nieodpowiedzialne.

Zaapelował o wywieranie jak największej presji na komunistyczny reżim w Pjongjangu, zarówno metodami politycznymi, dyplomatycznymi, jak i za pomocą sankcji gospodarczych. Wskazał, że szczególna odpowiedzialność spoczywa w tej kwestii na Rosji i Chinach, które są członkami stałymi w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, a także sąsiadami Korei Płn.

Szef Sojuszu zwrócił uwagę, że również Rosja modernizuje swój potencjał nuklearny, rozwija nowe systemy atomowe i zwiększa rolę broni jądrowej w swej strategii wojskowej. - To jest prawdziwy powód do niepokoju - oznajmił.

Zobacz także: Prezes PiS zaskoczony reakcją Izraela. Żakowski: powinien nazywać się Jarosław "Nic nie kapuje" Kaczyński

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów