Prawdziwa stolica piekła. To tam było najgoręcej
Upał nie odpuszcza. Po godzinie 17 dalej najcieplej było w Słubicach. Słupki rtęci pokazywały tam 35 st.C. Na drugim biegunie znajduje się wybrzeże. Na Helu termometry pokazywały 24 st.C.
15.07.2023 | aktual.: 15.07.2023 19:14
Trwa najcieplejszy dzień roku. Do Polski dotarł antycyklon Cerber, który przyniósł do kraju powietrze znad Afryki.
Najwyższe temperatury od rana notowane są na zachodzie kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował na Twitterze, że po godzinie 17 najcieplej było w położonych na granicy z Niemcami Słubicach.
Słupki rtęci w położonym nad Odrą mieście pokazywały 35 st. C. Niewiele "chłodniej" było w rejonie Wrocławia - 34 st.C. W Wielkopolsce termometry pokazywały przeszło 33 st.C.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Najchłodniej jest dzisiaj na wybrzeżu. W Helu o godzinie 17 było "ledwie" 24 st.C. W Trójmieście 26 st. C. Tyle samo pokazywały termometry w rejonie trójstyku granic z Litwą i Królewcem.
W związku z upałami dla całego kraju obowiązuje alert RCB.
"Uwaga! Dziś (15/07) prognozowany upał pow. 30 st. C. Unikaj słońca, wysiłku fizycznego i odwodnienia organizmu. W przypadku pogorszenia zdrowia dzwoń pod 112" - SMS o takiej treści otrzymali dzisiaj Polacy.
Niedziela również upalna
Upał ma się utrzymywać także w niedzielę. IMGW prognozuje, że najcieplej będzie w centralnej części kraju.
Na niedzielę prognozowane są także gwałtowne burze, którym może towarzyszyć porywisty wiatr.
Zobacz także
- Będzie wtedy szczególnie niebezpiecznie. Sytuacja będzie dynamiczna, a powietrze nagrzane i wilgotne. Na północy kraju spodziewamy się gwałtownych burz z porywami wiatru do 70 km/h. Wystąpić może także silniejszy opad deszczu - mówiła Wirtualnej Polsce Emilia Szewczak z IMGW.