ycipk-4dfsf0

Pracownica MOPS znęcała się nad podopieczną. "Przestań wyć, bo cię wypi****olę na ulicę"

Opiekunka z Gniezna biła i poniżała niewidomą 80-latkę, którą miała się zajmować. Sprawa wyszła na jaw dzięki ukrytej kamerze. Podejrzenia co do kobiety zaczęła mieć wnuczka pani Ireny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wnuczkę zaniepokoiły ślady siniaków na ciele 80-latki
Wnuczkę zaniepokoiły ślady siniaków na ciele 80-latki (iStock.com, Fot: Daisy-Daisy)
ycipk-4dfsf0

Wnuczka 80-latki z Gniezna zaczęła mieć wątpliwości co do jakości opieki swojej babci. Kobieta jest niewidoma, przeszła wylew i nie może ruszyć się z łóżka. Od jakiegoś czasu na jej ciele zaczęły pojawiać się siniaki. Wtedy zdecydowała się sprawdzić pracownicę MOPS-u i zamontować ukrytą kamerę. - Babcia była wygaszona i płaczliwa. To nam dało do myślenia - opowiada wnuczka z rozmowie z TVN24.pl.

- Ile razy usłyszę, że już nie możesz? Jęzor cię nie boli do gadania? Przestań wyć, bo cię wypi**olę na ulicę - to tylko niektóre z szokujących wypowiedzi pracownicy MOPS-u zarejestrowane przez ukrytą kamerę. Nagrania pokazały też, że pani Irena była bita i popychana przez opiekunkę. - Kiedy pierwszy raz to widzieliśmy, płakaliśmy. Groziła babci, że ją udusi. Nie spodziewałam się tego po osobie z miejskiego ośrodka - tłumaczy wnuczka.

ycipk-4dfsf0

Do 80-latki kobieta przychodziła przez dwa lata. Została zwolniona w trybie natychmiastowym. Wcześniej nie było na nią żadnych skarg. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Gnieźnie, która wszczęła śledztwo ws. fizycznego i psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan zdrowia. - Udało się zebrać dowody. Można postawić już zarzuty - powiedziała prokurator Małgorzata Rezulak-Kustosz.

Zobacz także: 66-letni kapelan molestował nieletnią pacjentkę. Są zarzuty

ycipk-4dfsf0

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4dfsf0

ycipk-4dfsf0
ycipk-4dfsf0