Trwa ładowanie...
19-06-2016 14:07

Praca zdalna nieatrakcyjna dla Polaków

• Polacy niezbyt chętnie wybierają model pracy zdalnej - wynika z badania międzynarodowego serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl
• Z badania wynika, że możliwość pracy zdalnej deklaruje jedynie ok. 10 proc. pracowników
• Praca zdalna jest najbardziej popularna w województwach małopolskim i mazowieckim

Praca zdalna nieatrakcyjna dla PolakówŹródło: Pixabay
dkdsqfb
dkdsqfb

Najczęściej pracę zdalną wybierają osoby z wykształceniem wyższym - najwięcej, bo 14 proc. respondentów korzysta z tego benefitu. Na odległość praktycznie zupełnie nie pracują osoby z wykształceniem podstawowym (0 proc. wskazań), a bardzo rzadko ze średnim (tylko 4 proc. wskazań w ramach grupy).

Model pracy poza siedzibą firmy jest najbardziej popularny wśród wykwalifikowanych pracowników technicznych - w tej grupie korzysta z niego co piąty badany. Na kolejnych pozycjach są managerowie – wśród kadry kierowniczej niższego i średniego szczebla zdalnie pracuje 16 proc. badanych, a wśród kierowników wysokiego szczebla 15 proc.

A jak prezentuje się rozkład branżowy? Najczęściej są to pracownicy branży IT i telekomunikacji – możliwość pracy na odległość deklaruje aż co trzeci pracownik tego sektora. Na dalszych pozycjach są pracownicy usług, usług finansowych i branży prawnej.

Najmniejszą popularnością praca poza siedzibą firmy cieszy się w województwie lubuskim, skąd padło 0 proc. deklaracji.

dkdsqfb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkdsqfb
Więcej tematów