Trwa ładowanie...

PR-owiec PiS Piotr Matczuk zatrudniony w Orlenie

Jak dowiedziała się nieoficjalnie WP, były doradca premiera Mateusza Morawieckiego i premier Beaty Szydło, odpowiadający m.in. za kampanię "Sprawiedliwe sądy", Piotr Matczuk, od marca pracuje w PKN Orlen. Został zatrudniony w biurze komunikacji koncernu.

Share
PR-owiec PiS Piotr Matczuk zatrudniony w Orlenie
PR-owiec PiS Piotr Matczuk zatrudniony w OrlenieŹródło: East News
d4mf7m6

Piotr Matczuk to PR-owiec od lat związany z Prawem i Sprawiedliwością. Jest bardzo częstym gościem w biurze PiS na ulicy Nowogrodzkiej. Według informacji WP od pierwszego marca pracuje na etacie w PKN Orlen. W siatce płac koncernu został zaszeregowany jako ekspert.

- Zatrudnienie Matczuka nie ma nic wspólnego z ostatnim kryzysem wizerunkowym wokół prezesa Daniela Obajtka – zapewnia proszący o zachowanie anonimowości przedstawiciel Orlenu. Dodaje, że ten ruch był już wcześniej zaplanowany i wynika z tego, że koncern czeka trudny rok, związany z inwestycjami, m.in. z połączeniem z Lotosem.

d4mf7m6

Piotr Matczuk występował do tej pory w duecie z Anną Plakwicz. Po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych Matczuk i Plakwicz przenieśli się z Sejmu, gdzie pracowali przez lata, do Kancelarii Premiera. Matczuk został szefem Centrum Informacyjnego Rządu, a Plakwicz – dyrektorką departamentu obsługi medialnej CIR. W lipcu 2017 roku opuścili Kancelarię Premiera. Jak pisał Newsweek, nie dogadywali się z Elżbietą Witek, szefową gabinetu premiera, i Rafałem Bochenkiem, rzecznikiem rządu. Matczuk i Plakwicz założyli firmę PR-ową Solvere, która zainkasowała ponad milion złotych, za realizację kampanii billboardowej i telewizyjnej "Sprawiedliwe sądy". Dotyczyła ona łamania praw przez sędziów.

Jak pisał Newsweek, Matczuk i Plakwicz wrócili do KPRM w marcu 2018 roku uporządkować informacyjno-wizerunkowy chaos wokół rządu. Pod koniec 2018 duet PR-owców znowu zaczął pojawiać się w biurze PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Jak pisała WP, pracowali m.in. przy organizacji partyjnej konwencji PiS. Pojawiają się za to znowu w biurze PiS przy ul. Nowogrodzkiej. Pracowali m.in. przy organizacji sobotniej, partyjnej konwencji w Szeligach.

Obostrzenia. Prof. Robert Flisiak wskazuje największy błąd luzowania. "Potem ruszyła fala"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4mf7m6

Podziel się opinią

Share
d4mf7m6
d4mf7m6
Więcej tematów