W niedzielę w Poznaniu półmaraton. Utrudnienia w ruchu i zmiany w rozkładzie MPK

• 17 kwietnia odbędzie się 9. PKO Poznań Półmaraton
• Trasa półmaratonu będzie przebiegać przez centrum miasta, co oznacza wiele utrudnień w ruchu
• Zmienionymi trasami będą kursować tramwaje i autobusy

Obraz
Źródło zdjęć: © WP | Zenon Kubiak
Zenon Kubiak

To wyjątkowo trudny weekend dla poznaniaków. Nie dość, że od czwartku do soboty muszą liczyć się z utrudnieniami spowodowanymi przez obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski, to na dodatek w niedzielę, 17 kwietnia odbędzie się 9. PKO Poznań Maraton, którego trasa także przebiega ulicami miasta.

Półmaraton rozpocznie się o godz. 9, a zawodnicy pobiegną ulicami: Grunwaldzką (rejon bramy wyjazdowej MTP) - Bukowską (jezdnia południowa) - Roosevelta (jezdnia zachodnia) - Matyi (most Dworcowy, jezdnia południowa) - Niezłomnych (jezdnia zachodnia) - al. Niepodległości (cała szerokość, od skrzyżowania z ul. Święty Marcin jezdnia wschodnia) - Solną (jezdnia południowa) - Wolnica (jezdnia południowa) - Małe Garbary (jezdnia południowa) - Garbary (jezdnia zachodnia) - skrzyżowanie Garbary/Wielka (jezdnia zachodnia) - Garbary (jezdnia zachodnia, od skrzyżowania z ul. Wielką cała szerokość) - Strzelecką (jezdnia zachodnia) - Drogą Dębińską - Piastowską - Dolna Wilda - Hetmańską (jezdnia południowa) - Arciszewskiego (jezdnia zachodnia) - Ściegiennego (cała szerokość) - Taczanowskiego (jezdnia południowa) - Jugosłowiańską (jezdnia zachodnia) - Grunwaldzką - rondo Skubiszewskiego - Grunwaldzką (jezdnia północna do bramy wjazdowej MTP).

Z tego powodu na czas półmaratonu wyłączone z ruchu będą następujące odcinki ulic:
- ul. Grunwaldzka (od Bukowskiej do Szylinga i od Bułgarskiej do ronda Skubiszewskiego);
- ul. Garbary (od Wielkiej do ul. Długiej);
- ul. Droga Dębińska (od Królowej Jadwigi do Piastowskiej);
- ul. Piastowska (od Drogi Dębińskiej do Dolnej Wildy);
- ul. Dolna Wilda (od Piastowskiej do Hetmańskiej);
- ul. Ściegiennego (od Arciszewskiego do Podchorążych).

Poza tym, na czas startu, w godz. od 7.00 do 9:30 zamknięty dla ruchu będzie też fragment ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Szylinga do ul. Roosevelta. Z większymi lub mniejszymi utrudnieniami trzeba także liczyć się na wszystkich ulicach krzyżujących się z trasą biegu. Szczegóły można znaleźć na stronie www.zdm.poznan.pl.

Z powodu zmian w organizacji ruchu, modyfikacji ulegną także trasy następujących linii tramwajowych: 1, 5, 6, 8, 9, 10, 13, 14, 15 i 27. Od godz. 8.00 zaczną za to kursować cztery dodatkowe linie tramwajowe poruszające się wahadłowo i oznaczone numerami: 31 (kursy ul. Grunwaldzką pomiędzy Junikowem a przystankiem przy ul. Smoluchowskiego), 32 (kursy od Smoluchowskiego do ronda Nowaka-Jeziorańskiego), 33 (kursy ul. Głogowską od Górczyna do przystanku przy ul. Krauthofera) i 34 (kursy od pętli na Dębcu do przystanku przy ul. Traugutta).

Na czas startu biegu przejazd autobusów linii nr: 51, 64, 68, 71, 905 i L zostanie czasowo wstrzymany, a na około godzinę przed rozpoczęciem biegu zmienionymi trasami zaczną kursować będą autobusy linii nr: 45, 50, 51, 60, 63, 64, 68, 69, 71, 74, 76, 79, 82, 90, 91, 93, 603, 905 i L.

Szczegółowe zmiany w rozkładzie MPK można znaleźć na stronie www.ztm.poznan.pl.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Wybrane dla Ciebie
Kaczyński zarzuca Rokicie. "Niezmiernie rzadko reaguję"
Kaczyński zarzuca Rokicie. "Niezmiernie rzadko reaguję"
Zbrodnie Rosjan w Afryce. Zabójstwa i gwałty w Mali
Zbrodnie Rosjan w Afryce. Zabójstwa i gwałty w Mali
Człowiek Nawrockiego uderza w Tuska. Pokazał, co uchwyciły kamery
Człowiek Nawrockiego uderza w Tuska. Pokazał, co uchwyciły kamery
Tysiące zatrzymanych. ICE zbiera żniwa
Tysiące zatrzymanych. ICE zbiera żniwa
Wpis Tuska bije rekordy popularności. Szeroko komentowany na świecie
Wpis Tuska bije rekordy popularności. Szeroko komentowany na świecie
Port Tiemriuk ciągle płonie. Rosjanie bezradni
Port Tiemriuk ciągle płonie. Rosjanie bezradni
Groźny wypadek na Rysach. Kobieta runęła 400 metrów w dół
Groźny wypadek na Rysach. Kobieta runęła 400 metrów w dół
Niemiecki polityk: zaproponujmy Rosji powrót do handlu gazem
Niemiecki polityk: zaproponujmy Rosji powrót do handlu gazem
Tragiczny pożar klubu w Indiach. Wśród ofiar zagraniczni turyści
Tragiczny pożar klubu w Indiach. Wśród ofiar zagraniczni turyści
Polska wskazuje dwa nazwiska i pisze do Interpolu [SKRÓT DNIA]
Polska wskazuje dwa nazwiska i pisze do Interpolu [SKRÓT DNIA]
To tu wracają dzieci porwane przez Putina
To tu wracają dzieci porwane przez Putina
"Staruch" zadzwonił do Nawrockiego. Chce ułaskawienia
"Staruch" zadzwonił do Nawrockiego. Chce ułaskawienia