Trwa ładowanie...

"Poznań za pół ceny" już w ten weekend. Czeka moc atrakcji!

Blisko 190 różnych atrakcji czeka na turystów, którzy majówkę zechcą spędzić w stolicy Wielkopolski. Jedną z nowości będzie możliwość zwiedzenia Poznania meleksem.

Share
"Poznań za pół ceny" już w ten weekend. Czeka moc atrakcji!
Źródło: Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna
d1m5so5

Poznań za pół ceny” to akcja polegająca przede wszystkim na tym, że w ten jeden wyjątkowy weekend ceny w wybranych hotelach, restauracjach i wielu innych punktach zostały obniżone o połowę. W tym roku w dniach 2-3 maja ceny w hostelach zaczynają się już od 30 zł, a za dwuosobowy pokój w czterogwiazdkowym hotelu zapłacimy 130 zł. Menu z cenami obniżonymi o połowę przygotowało z kolei ok. 80 restauracji.

Akcję po raz pierwszy zorganizowano w 2008 r. i okazała się wielkim sukcesem. W zeszłym roku z różnych atrakcji i usług przygotowanych w ramach „Poznania za pół ceny” skorzystało ok. 80 tysięcy osób, które wydały przez cały weekend ok. 2,3 mln zł. Nic dziwnego, że na przeprowadzenie akcji wzorowanej na Poznaniu zdecydowało się ponad 30 innych polskich miast.

d1m5so5

Ale „Poznań za pół ceny” to nie tylko rabaty w restauracjach i hotelach, ale też liczne atrakcje turystyczne. W ten sposób Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna chce przekonać turystów, że warto długi weekend spędzić właśnie w Poznaniu.

- W tym roku wracamy symbolicznie nad Wartę. W czasie akcji będziemy mogli skorzystać z rejsów trzema statkami oraz spływów na tratwach i kajakach – zapowiada Jan Mazurczak, szef Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Podróżować w promocyjnej cenie po Poznaniu będzie można także zabytkowymi autobusami, samochodami do wynajęcia czy drezynami, którymi będzie można wybrać się na wycieczkę do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Poznań będzie też można zwiedzić... meleksem!

- Takie rozwiązanie funkcjonuje z powodzeniem w wielu miastach, a w Poznaniu pojawiła się firma, które chce to sprawdzić w naszym mieście – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Jakub Pindych z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – Meleksy będą dostępne przez cały sezon, ale po raz pierwszy wycieczki tymi pojazdami zostaną uruchomione właśnie w najbliższy weekend – dodaje.

d1m5so5

Półgodzinne wycieczki po Starym Mieście, Ostrowie Tumskim lub Dzielnicy Zamkowej będą kosztować 60 zł. To oferta oczywiście tylko w ramach „Poznania za pół ceny”, do końca sezonu opłaty będą dwa razy droższe.

W weekend turyści będą mogli też zwiedzać m.in. Zamek Cesarski, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Centrum Wycieczkowe Browarów Lech, Stary Browar, INEA Stadion oraz już tradycyjnie pruskie fortyfikacje oraz na co dzień niedostępny dla zwiedzających bunkier przeciwatomowy prezydenta Poznania czy normalnie zamknięty blokhauz Bastionu IV usytuowany w parku Marcinkowskiego.

Za pół ceny zwiedzimy też poznańskie muzea czy no nowo otwarty zabytkowy fotoplastykon. Po raz pierwszy specjalną ofertę koncertową przygotowały poznańskie kluby: Blue Note i Oczy. Taniej wybierzemy się też do parków wodnych, linowych, zoo, palmiarni, na bowling, ściany wspinaczkowe, treningi sztuk walki, tenis, bowling, SPA, salony masażu, groty solne i do wielu innych miejsc.

Z nowości warto wymienić Mind Escape, czyli grę typu „escape the room”. Uczestnicy zostają zamknięci w specjalnym pokoju, z którego muszą się wydostać w ciągu godziny. Miłośników legend może zainteresować nowe miejsce przy ul. Wronieckiej – „Blubry – poznańskie legendy 6D”.

Te wszystkie atrakcje czekają na turystów i poznaniaków w dniach 2-3 maja. Dokładny program wszystkich atrakcji oraz wykaz hoteli, restauracji i innych miejsc biorących udział w akcji można znaleźć na stronie www.poznanzapolceny.pl.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1m5so5

Podziel się opinią

Share
d1m5so5
d1m5so5
Więcej tematów