Poznań w Narodowe Święto Niepodległości. Imieniny świętego Marcina i inne atrakcje na 11 listopada

11 listopada, jak co roku, Poznań będzie hucznie świętować. Mieszkańcy wezmą udział w Biegu Niepodległości i wielu innych wydarzeniach. Sprawdź, w co dać się wciągnąć.

Poznań w Narodowe Święto Niepodległości. Imieniny świętego Marcina i inne atrakcje na 11 listopada
Źródło zdjęć: © East News | Sebastian Czopik/Reporter

11 listopada w Poznaniu. Parada ze Świętym Marcinem

W 2019 roku korowód na świętego Marcina, nieodłączny towarzysz Narodowego Święta Niepodległości, wraca na swoją starą trasę. Około 13:30 z ul. Piekary przez parking pod Zamkiem Cesarskim na plac Mickiewicza przejdzie uroczysta parada. Zobaczymy przedstawicieli tradycyjnych zawodów rozrywkowych: połykaczy ognia, akrobatów, żonglerów, szczudlarzy i klaunów. Świętowanie zacznie się, gdy prezydent Poznania przekaże klucze do miasta rzymskiemu legioniście – świętemu Marcinowi (około 14:00).

11 listopada w Alei Niepodległości odbędzie się kiermasz rogala (od 10 do 20). Rozpoczną się koncerty, pokazy sportowe i cyrkowe. Wystąpią: Kraków Street Band, Izzy & The Black Trees, Pablopavo i Ludziki. Finał tradycyjnego świętowania około godziny 21 – będzie nim pokaz sztucznych ogni.

11 listopada w Poznaniu. Bieg Niepodległości

Rok temu poznański Bieg Niepodległości ustanowił rekord frekwencji w Polsce. Na stulecie odzyskania niepodległości pobiegło 22,5 tysiąca osób. W tym roku zarejestrowało się ponad 15 tysięcy biegaczy, ale organizatorzy mają nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej. Zapisy trwają do 7 listopada, do 23:59.

Bieg w Narodowe Święto Niepodległości 2019 rozpocznie się w Alei Niepodległości 11 listopada o 11:11. Uczestnicy okrążą Park Cytadela, przebiegając 10 kilometrów.

Narodowe Święto Niepodległości w Poznaniu. Spróbuj prawdziwych rogali

11 listopada w Poznaniu można zjeść oryginalne rogale świętomarcińskie. Szukajcie ich zarówno w Alei Niepodległości, jak i w Rogalowym Muzeum Poznania na Starym Rynku 41. Od 9 do 11 listopada placówka organizuje pokazy rogalowe, który uczestnicy będą wypiekać regionalny przysmak, poznają jego 150-letnią historię i wreszcie podejmą degustację. Raz dziennie warsztaty prowadzone są w języku angielskim. Dla pewności, że wejdziemy na pokaz, warto zrobić wcześniejszą rezerwację.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)