Trwa ładowanie...

Bieg Niepodległości 2019 w Poznaniu. Sprawdź trasę wydarzenia

11 listopada odbędzie się Bieg Niepodległości w Poznaniu. Po raz czwarty biegacze uczczą odzyskanie niepodległości. Czy będzie rekordowa liczba uczestników?
Share
Bieg Niepodległości, Poznań, 11 listopada 2018
Bieg Niepodległości, Poznań, 11 listopada 2018Źródło: PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk
d41d6rt

Bieg Niepodległości w Poznaniu. Jak się zapisać?

Uczestnicy 4. Biegu Niepodległości w Poznaniu wystartują 11 listopada o 11:11. Będą mieli do pokonania 10-kilometrową trasę po centrum miasta, z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Organizatorzy biegu na święto 11 listopada spodziewają się 15 tysięcy uczestników. Nie będzie ich tak wielu, jak przed rokiem, kiedy ulicami stolicy Wielkopolski pobiegło 22,5 tysiąca osób. Trudno jednak rywalizować z zeszłoroczną, setną rocznicą odzyskania niepodległości.

d41d6rt

Zapisy na bieg z okazji Święta Niepodległości w Poznaniu trwają do 7 listopada, do 23:59. Każdy uczestnik imprezy, który dotrze do mety, otrzyma statuetkę husarza pokrytą srebrem, a także rogale świętomarcińskie. Potem biegacze będą mogli wziąć udział w korowodzie przebierańców na ulicy św. Marcina. Zakończeniem będzie pokaz sztucznych ogni.

Bieg Niepodległości 2019 w Poznaniu. Sprawdź trasę

Start poznańskiego Biegu Niepodległości znajdzie się na Alei Niepodległości, przy zbiegu z ulicą Cichą, w pobliżu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Tam też, przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2, znajdzie się meta. Poniżej pełna trasa:

Al. Niepodległości (przy ul. Cichej) – Ul. Przepadek – Al. Armii "Poznań" – ul. Księcia Mieszka I – Al. Solidarności – ul. Murawa – ul. Słowiańska – ul. Szelągowska – ul. Winogrady – ul. Za Cytadelą – Al. Armii "Poznań" – Al. Niepodległości (przy ul. Cichej)

d41d6rt

Bieg Niepodległości w Poznaniu. Największy bieg w Polsce

Uczestnicy Biegu Niepodległości wystartują w siedmiu falach. Każda z nich upamiętni jedno z polskich powstań.

W 2018 roku Bieg Niepodległości w Poznaniu został największym biegiem w historii Polski. Dostał się też do dwudziestki największych biegów miejskich na świecie o długości przynajmniej 10 kilometrów. Jak w poprzednich latach, mieszkańcy Poznania będą kibicować biegaczom – bez względu na pogodę. Spodziewani są uczestnicy z ponad 20 krajów.

d41d6rt

Podziel się opinią

Share
d41d6rt
d41d6rt
Więcej tematów