Trwa ładowanie...

Poznań w czołówce miast o najlepszej reputacji

• Przeprowadzono badanie ankietowe, którego celem było sprawdzenie reputacji polskich miast wojewódzkich
• Ankietowanie odpowiadali m.in. na pytanie, jakie miasto polecali do odwiedzenia innym
• Poznań zajął w nim trzecie miejsce, tuż za Wrocławiem i Gdańskiem

Share
Poznań w czołówce miast o najlepszej reputacji
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
ddinqp1

Badanie na grupie 1006 dorosłych osób, dobranej według płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania przeprowadzono na zlecenie Fundacji na rzecz Reputacji Marki "Premium Brand".

Porównano poziom zaufania do danego miasta, możliwość polecenia go znajomym, towarzyszącą mu atmosferę medialną, stosowanie standardów CSR (Corporate Social Responsibility) w działaniach oraz warunki pracy. Na podstawie uzyskanych wyników dla każdego miasta obliczono wskaźnik reputacji w skali od 1 do 100 punktów.

ddinqp1

Po podliczeniu punktów okazało się, że pierwsze miejsce zajął Wrocław (75 pkt.), drugie Gdańsk (73 pkt.), a trzecie Poznań (72 pkt.).

- To spore wyróżnienie, które jest dowodem zmian, jakie zachodzą w Poznaniu. Zależy nam na tym, aby miasto odpowiadało na różnego rodzaju potrzeby mieszkańców, dlatego w tym roku przygotowujemy aktualizację strategii rozwoju. Nowa strategia będzie głosem poznaniaków. Będzie również znakiem do tego, jakie działania powinny podejmować władze – komentuje wyniki - Iwona Matuszczak-Szulc, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta. – Liczymy na to, że stanie się sygnałem dla różnych przedsiębiorców czy organizacji, którzy będą wiedzieli czego poznaniacy oczekują od swego miasta i w jakie dziedziny warto tu będzie zainwestować – dodaje.

W rankingu zbadano ponadto poziom znajomości danego miasta oraz odwiedziny i udzielone rekomendacje dla miasta w ciągu ostatniego roku. Do miast najczęściej odwiedzanych należały: Warszawa (29 proc.), Kraków (27 proc.) oraz Wrocław (24 proc.). W tej kategorii Poznań z wynikiem 20 proc. zajął siódme miejsce.

Do wizyt najczęściej rekomendowano: Kraków (18 proc.), Wrocław (15 proc.) i Gdańsk (15 proc.). W tej kategorii Poznań zajął szóste miejsce z wynikiem 6 proc.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

ddinqp1

Podziel się opinią

Share
ddinqp1
ddinqp1
Więcej tematów