Trwa ładowanie...
d28sm3u

Poznań: Nie żyje kolejna żyrafa

Minął niecały miesiąc od śmierci żyrafy Dobrawki w poznańskim zoo. Tym razem dowiadujemy się o śmierci kolejnego zwierzęcia. Obecnie trwa dochodzenie, które ma za zadanie ustalić czy przyczyną ostatnich zgonów jest dokarmianie ze strony gości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W poznańskim zoo umarła kolejna żyrafa.
W poznańskim zoo umarła kolejna żyrafa. (East News)
d28sm3u

Niecały miesiąc temu, dnia 30 sierpnia, zmarła żyrafa Dobrawka. Tym razem tragiczna sytuacja powtórzyła się z jej kolegą Liptusiem, który zaczął chorować w tym samym okresie co samica.

Pracownicy Nowego Zoo w Poznaniu starają się ustalić czy ostatnie zgony wśród żyraf są powiązane z dokarmianiem przez osoby odwiedzające ogród zoologiczny. Rzeczniczka zoo Małgorzata Chodyła twierdzi, że pomimo dobrych intencji, zwiedzający szkodzą zwierzętom poprzez karmienie ich na własną rękę.

Informowanie oraz zwracanie uwagi gościom zoo nie przyniosło żadnych rezultatów. W tym celu władze ogrodu zoologicznego planują dokonać przebudowy wybiegu dla żyraf. Miałoby to za zadanie uniemożliwienie zwiedzającym bliski kontakt ze zwierzętami.

Dodatkowo zoo ma również udostępniać zdjęcia karmiących osób. Tego typu przez krok ma zmniejszyć potencjalne ryzyko niewłaściwego dokarmiania żyraf.

d28sm3u

Podziel się opinią

Share

d28sm3u

d28sm3u
Więcej tematów