Trwa ładowanie...
poznań
+1
Luiza Pastuszka
16-09-2020 10:29

Poznań. Mężczyzna zatrzymany przez CBA. Wystawiał fikcyjne faktury VAT na ponad 10 milionów złotych

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Poznaniu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wystawianie fałszywych faktur. Ich łączna kwota to ponad 10 milionów złotych.

Share
Poznań. Fałszywe faktury na ponad 10 mln zł. CBA zatrzymało podejrzanego mężczyznę / foto ilustracyjnePoznań. Fałszywe faktury na ponad 10 mln zł. CBA zatrzymało podejrzanego mężczyznę / foto ilustracyjneŹródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d1ckvcb

Jak przekazał Wydział Komunikacji Społecznej CBA, do zatrzymania podejrzanego doszło w poniedziałek 14 września. Ze zgromadzonego materiału wynika, iż mężczyzna od stycznia 2018 do kwietnia 2019 roku, pod pozorem sprzedaży różnego rodzaju asortymentu i usług, wystawił co najmniej 652 nierzetelne faktury VAT. Ich łączna kwota to ponad 10 milionów złotych.

"Faktury nie odzwierciedlały rzeczywistych transakcji i zostały wykorzystane do bezpodstawnego obniżenia podatku VAT" - czytamy w komunikacie. W sprawie doszło do narażenia na uszczuplenia w podatku VAT w kwocie ponad 2 milionów złotych.

Funkcjonariusze CBA przeszukali miejsca zamieszkania, a także rzekomego prowadzenia działalności gospodarczej. Celem działań było zabezpieczenie składników majątkowych oraz dokumentacji i innych przedmiotów mogących stanowić dowody w tej sprawie.

Posiedzenie zarządu PO. Tomasz Siemoniak: będę rozmawiał z Borysem Budką

Poznań. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet 25 lat więzienia

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, gdzie usłyszał zarzuty. Mężczyźnie zarzucono tzw. zbrodnię vatowską, za którą grozi kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Śledczy podkreślają jednocześnie, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: Wydział Komunikacji Społecznej CBA

d1ckvcb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ckvcb
Więcej tematów