Trwa ładowanie...
d42ne05

Poznań. Drag Queen przeprasza za symulowanie zabójstwa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego na Mr. Gay Poland

Mariolkaa Rebell przeprasza za swój występ na wyborach Mr. Gay Poland 2019. Drag Queen poderżnęła gardło kukle z wizerunkiem metropolity krakowskiego. "Emocje, jakie mną targały po wypowiedzi arcybiskupa Jędraszewskiego zostały przedstawione w sposób, którego żałuję" - napisała.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Drag Queen przeprasza za poderżnięcie gardła arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu na MR. Gay Poland
Drag Queen przeprasza za poderżnięcie gardła arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu na MR. Gay Poland (youtube.com)
d42ne05

Na wyborach Mister Gay Poland 2019 w jednym z poznańskich klubów jeden z uczestników imprezy imitował poderżnięcie gardła dmuchanej lalce. Kukła miała wizerunek arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Teraz do sytuacji odniósła się sama Drag Queen. "Chciałabym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni charakterem mojego występu. Emocje, jakie mną targały po wypowiedzi arcybiskupa Jędraszewskiego zostały przeze mnie przedstawione w sposób, którego żałuję" - napisała na Facebooku Mariolkaa Rebell.

d42ne05

"Kukła użyta w performancie była metaforą nie osoby arcybiskupa lecz poglądów i wypowiedzi, które w ostatnim czasie zostały przez niego wyrażone. Nie mniej jednak rozumiem, iż występ przybrał kształt przekraczający granice wyrażania siebie. Wszystkie otrzymane uwagi wzięłam do serca" - dodała.

Zdarzenie odbiło się szerokim echem. Organizatorzy wydarzenia odcięli się od kontrowersyjnego zachowania. Rzecznik Praw Obywatelskich skrytykował zachowanie Drag Queen i zapowiedział, że zajmie się sprawą z urzędu. Zareagował również Episkopat. Sytuację skomentowali też politycy, w tym prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

Zobacz także: Abp Jędraszewski mówi o „tęczowej zarazie”. Stanowcza reakcja Biedronia

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42ne05

Podziel się opinią

Share

d42ne05

d42ne05
Więcej tematów