Trwa ładowanie...

Poznań cieszy się z zaprzysiężenia Bidena. Powstała nietypowa instalacja

Poznań cieszy się z wygranej Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA. Przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego pojawiła się nietypowa instalacja z okazji zaprzysiężenia nowego prezydenta.
Share
Poznań. Powstała instalacja z okazji zaprzysiężenia Bidena w USA
Poznań. Powstała instalacja z okazji zaprzysiężenia Bidena w USAŹródło: Facebook
duzwcyn

Na środę zaplanowano zaprzysiężenie Joe Bidena i wiceprezydent elekt Kamali Harris. Uroczystość będzie inna niż poprzednie: wszystko za sprawą niedawnych protestów zwolenników Donalda Trumpa, którzy wtargnęli do Kapitolu.

Zaprzysiężenie odbędzie się bez udziału publiczności, a w Waszyngtonie pojawiła się Gwardia Narodowa, która będzie czuwać nad bezpieczeństwem. Wbrew tradycji nieobecny będzie ustępujący prezydent Donald Trump, który w środę rano ma odlecieć na Florydę. Będzie reprezentować go zastępca Mike Pence.

Tymczasem Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego również chce świętować amerykańskie wydarzenie. Przed siedzibą instytucji pojawił się napis "Powodzenia, Panie Prezydencie BIDEN!", flagi USA oraz wielkoformatowe zdjęcia przyszłych rządzących w Stanach Zjednoczonych.

duzwcyn

Szczepienia na COVID-19. Michał Dworczyk odpowiada KE

- Z radością i nadzieją witam inaugurację kadencji prezydenta Joe Bidena. Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach – przekonuje Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Jak poinformowała rzeczniczka urzędu, "ekspozycja będzie zdobić urząd przez miesiąc".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

duzwcyn

Podziel się opinią

Share
duzwcyn
duzwcyn
Więcej tematów