Trwa ładowanie...
d1pflcy
poznań

Poznań: 1,5 roku więzienia za śmiertelne potrącenie 8-latki

Jak podają media, sąd w Poznaniu skazał na 1,5 roku więzienia kobietę, która w listopadzie 2019 roku na przejściu dla pieszych potrąciła 8-letnią dziewczynkę. Wyrok jest nieprawomocny.
Share
Poznań: Półtora roku bezwzględnego więzienia dla kobiety, która potraciła ośmiolatkę / foto ilustracyjne
Poznań: Półtora roku bezwzględnego więzienia dla kobiety, która potraciła ośmiolatkę / foto ilustracyjneŹródło: Policja
d1pflcy

Jak podało Radio Poznań, w czwartek sąd uznał 69-latkę kierującą pojazdem winną spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Sąd w Poznaniu skazał ją na 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Oprócz tego orzekł na rzecz pokrzywdzonych nawiązki po 50 tys. zł, a także środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 15 lat. Oskarżona wcześniej tłumaczyła, że została oślepiona przez światło.

Do tragedii doszło 28 listopada 2019 roku na ul. Opolskiej w Poznaniu. Dziewczynka wraz z mamą przechodziła przez przejście dla pieszych. Jak wynikało z ustaleń śledczych, ośmiolatka została potrącona przez samochód, który na przejście wjechał na czerwonym świetle. Pojazd prowadziła kobieta podróżująca z wnukami.

Poznań: Kobieta tłumaczyła, że oślepiło ją słońce

Mimo że dziewczynka przez blisko godzinę była reanimowana, to nie udało się uratować jej życia. Kierująca pojazdem przyznała się wówczas zarzucanych jej czynów.

d1pflcy

Wyjaśniała jednocześnie, że była przekonana, iż jest zapalone zielone światło dla samochodów. Podejrzanej zatrzymano prawo jazdy. Nie zastosowano jednak żadnych środków zapobiegających.

Według prawa, jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby lub ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca może trafić do więzienia nawet na 8 lat.

Zobacz też: Leszek Balcerowicz nie zostawił suchej nitki na rządzie PiS. Dostało się też TVP

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

News: Radio Poznań, Codzienny Poznań

d1pflcy

Podziel się opinią

Share
d1pflcy
d1pflcy
Więcej tematów