Trwa ładowanie...
d4gi0qx

Pożegnanie Piotra Woźniaka-Staraka. Ks. Kazimierz Sowa: "Był wrażliwy i dobry. Czy to wystarcza człowiekowi? Pan Bóg o tym wie"

W czwartek wieczorem w Konstancinie-Jeziornie odbyła się msza żałobna w intencji Piotra Woźniaka-Staraka. Uroczystość odprawiło sześciu księży. Do żałobników zwrócił się ks. Kazimierz Sowa, który we wzruszających słowach wspomniał zmarłego producenta.
Podziel się
Pożegnanie Piotra Woźniaka-Staraka w Konstancinie-Jeziornie
Pożegnanie Piotra Woźniaka-Staraka w Konstancinie-Jeziornie (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d4gi0qx

W pożegnaniu Piotra Woźniaka-Staraka wzięła udział jego najbliższa rodzina. W intencji zmarłego modliła się m.in. jego żona Agnieszka Woźniak-Starak, matka, ojczym oraz siostra Julia. W uroczystości udział wzięło również wielu celebrytów, m.in. Alicja Bachleda Curuś, Piotr Kraśko z małżonką, Małgorzata Rozenek-Majdan, Grażyna Torbicka z mężem, Anna Czartoryska-Niemczycka z mężem, Anna Lewandowska, Ewa Chodakowska.

Mszę żałobną w kościele Św. Józefa Oblubieńca NPM w Konstancinie-Jeziornie odprawiło sześciu księży. Podczas uroczystości Piotra Woźniaka-Staraka wspominał ks. Kazimierz Sowa. - Jesteśmy tutaj w tej świątyni, na tej mszy żałobnej, pożegnalnej, bo czujemy ten rozdzierający ból po odejściu kogoś, kogo życie dopiero się rozpędzało – wspomniał ks. Kazimierz Sowa.

- Był wypróbowanym przyjacielem dla swoich współpracowników. Dobrym znajomym, na którego mogli liczyć. Był człowiekiem, który kochał życie, a życie kochało jego. Gdybyśmy się tylko na tym zatrzymali, to byłaby tylko część prawdy o Piotrze. W pewien sposób jakby całym sobą wierzył, że dobro raz uczynione, wraca zwielokrotnione – mówił o Piotrze Woźniaku-Staraku duchowny.

d4gi0qx

Ks. Sowa o słowach Agnieszki Woźniak-Starak

Ks. Kazimierz Sowa zwrócił się również do Agnieszki Woźniak-Starak, wdowy po Piotrze Woźniaku-Staraku. - Słyszeliśmy słowa z czytania listu do Koryntian, słowa o miłości. I może się komuś wydawać, że ten fragment Nowego Testamentu nie za bardzo pasuje do pożegnalnej uroczystości, jaką jest msza żałobna, ale to tylko pozory. Bo jeśli prześledzimy nekrologi i wspomnienia, które ukazały się przez ostatnie dni, z tym wspaniałym, Agnieszko Twoim wyznaniem dzisiaj, to dowiemy się, a właściwie przypomnimy sobie, że Piotr był po prostu dobrym człowiekiem – podkreślił duchowny, odwołując się do słów nekrologu, który w czwartek rano ukazał się na łamach Gazety Wyborczej.

Msza żałobna w intencji Piotra Woźniaka-Staraka była częścią uroczystości pogrzebowych. W piątek rano producent zostanie pochowany w Fuledzie. Udział w ostatnim pożegnaniu weźmie tylko najbliższa rodzina.

d4gi0qx

Podziel się opinią

Share

d4gi0qx

d4gi0qx
Więcej tematów