Trwa ładowanie...

Pożegnanie Kornela Morawieckiego. Uroczystości

W piątek odbędą się uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego. Trumna z ciałem marszałka seniora będzie wystawiona w południe w Sali Kolumnowej. Wieczorem ruszy kondukt żałobny do Katedry Polowej Wojska Polskiego.

Share
Pożegnanie Kornela Morawieckiego. Uroczystości
Źródło: East News
d3fbf2a

W piątek w południe w Sali Kolumnowej odbędzie się ceremonia wystawienia trumny z ciałem zmarłego Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego. W uroczystości wezmą udział m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz marszałkowie Sejmu i Senatu - Elżbieta Witek i Stanisław Karczewski - poinformował dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka. Obecny będzie także prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak informuje Centrum Informacyjne Sejmu, między godziną 13 a 18 będzie pełniona warta honorowa przy trumnie. W tym czasie Sala Kolumnowa będzie dostępna dla wszystkich osób, chcących osobiście pożegnać śp. Kornela Morawieckiego.

d3fbf2a

Następnie o godz. 19 nastąpi uroczyste wyniesienie trumny z Sejmu. Kondukt pogrzebowy z udziałem najważniejszych osób w państwie przejdzie do Katedry Polowej Wojska Polskiego na ul. Długiej.

"Wszystkie osoby chcące pożegnać śp. Kornela Morawieckiego zaproszone są do udziału w uroczystym kondukcie żałobnym, który wyruszy o godz. 19 spod pomnika Polskiego Państwa Podziemnego przy Sejmie. O godz. 20.30 rozpocznie się czuwanie w Katedrze Polowej Wojska Polskiego" - napisał na Twitterze szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Msza pogrzebowa odbędzie się w sobotę o godz. 12 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Następnie o godz. 15 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie ceremonia pogrzebowa.

d3fbf2a

Podziel się opinią

Share
d3fbf2a
d3fbf2a
Więcej tematów