Trwa ładowanie...

Ostatnie pożegnanie Kornela Morawieckiego. Będzie uroczysty kondukt żałobny

Uroczystości pogrzebowe marszałka seniora Kornela Morawieckiego rozpoczną się w piątek. W Sejmie będzie wystawiona trumna, a o godz. 19.00 spod Pomnika Polskiego Państwa Podziemnego ruszy uroczysty kondukt żałobny do Katedry Polowej WP.

Ostatnie pożegnanie Kornela Morawieckiego. Będzie uroczysty kondukt żałobnyŹródło: Agencja Gazeta, fot: Albert Zawada
d91c70k
d91c70k

O planowanych uroczystościach pogrzebowych napisał na Twitterze szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

"Wszystkie osoby chcące pożegnać śp. Kornela Morawieckiego zaproszone są do udziału w uroczystym kondukcie żałobnym, który wyruszy jutro o godz. 19.00 spod pomnika Polskiego Państwa Podziemnego przy Sejmie. O godz. 20.30 rozpocznie się czuwanie w Katedrze Polowej WP" - czytamy.

W podobny sposób był żegnany były premier Jan Olszewski, który zmarł w lutym tego roku. Jest pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

d91c70k

Kornel Morawiecki będzie pochowany na Powązkach

Pogrzeb marszałka seniora będzie miał charakter państwowy. Podjęto decyzję, że miejscem spoczynku będą warszawskie Powązki Wojskowe. Uroczystość organizuje Kancelaria Premiera. Od wtorku przy wejściu głównym do Sejmu wystawiona jest księga kondolencyjna po śmierci Kornela Morawieckiego. Będzie dostępna także w czwartek w godz. 9.00-19.00.

Z kolei w piątek będzie można oddać hołd zmarłemu w Sejmie. W godz. 13.00-19.00 będzie tam wystawiona trumna z ciałem Kornela Morawieckiego.

Msza pogrzebowa odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Następnie o godz. 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie ceremonia pogrzebowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d91c70k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d91c70k
Więcej tematów