Trwa ładowanie...
d4b5qag

Pożary w Kalifornii. Tysiące ewakuowanych, płonie ogromny obszar

Seria pożarów wybuchła na terenie kalifornijskiego hrabstwa Santa Barbara. Pożar szybko się rozprzestrzenia, a tysiące mieszkańców obszaru objętego ogniem zostały ewakuowane. Przyczyny pożaru pozostają nieznane.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Pożar trawi zachodnie wybrzeże kraju
USA. Pożar trawi zachodnie wybrzeże kraju (Getty Images)
d4b5qag

Pożar wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek w okolicy Santa Ynez kilka kilometrów na północny zachód od Santa Barbara. Przez dzień ogień strawił ponad 1700 hektarów terenu pokrytego głównie suchą roślinnością.

Rozprzestrzenianiu się ognia sprzyja wiatr, który znacznie utrudnia pracę amerykańskich strażaków. Na razie służby skutecznie walczą z żywiołem - w pożarze nie ucierpiał żaden budynek mieszkalny. Jak podaje lokalna straż pożarna, ogień został opanowany jedynie w 10 proc. Strażaków z Santa Barbara wspierają koledzy z Los Angeles. W akcji gaśniczej wykorzystywane są samoloty, z których strażacy zrzucają wodę i środki gaśnicze.

d4b5qag

Szalejący w Kalifornii żywioł zmusił do ewakuacji 5,4 tys. mieszkańców stanu. Ogień pojawił się na chwilę na jednej z dróg wyjazdowych, co spowodowało panikę wśród uciekających z regionu kierowców. Żywioł zagraża również głównym liniom energetycznym, które dostarczają prąd do południowej części hrabstwa Santa Barbara. W związku z tym odłączono kilka linii energetycznych. Bez prądu pozostaje 1,5 tys. gospodarstw domowych.

W hrabstwie panuje stan wyjątkowy. W związku z zagrożeniem pożarowym odwołano zajęcia w szkołach i na uczelniach. Strażacy mają nadzieję na poprawę warunków atmosferycznych, która jest zresztą zapowiadana na najbliższe dni.

Źródło: BBC

Spór o pomnik Bitwy Warszawskiej 1920. Bielan zdumiony słowami Giertycha

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b5qag

Podziel się opinią

Share

d4b5qag

d4b5qag
Więcej tematów