Trwa ładowanie...

Pożar w centrum Poznania. Dwie osoby trafiły do szpitala, w tym policjant

Wczesnym rankiem w kamienicy przy ul. Święty Marcin w Poznaniu wybuchł pożar. Strażacy musieli ewakuować wszystkich mieszkańców budynku. Do szpitala trafiły dwie osoby - jeden z mieszkańców oraz obecny na miejscu policjant.

Share
Pożar w centrum Poznania. Dwie osoby trafiły do szpitala, w tym policjant
Źródło: WP.PL
d38rhv2

Pożar zauważono przed godz. 5 rano. Ogień pojawił się w pustym lokalu znajdującym się na parterze kamienicy przy ul. Święty Marcin.

- Ewakuowano wszystkich mieszkańców – w sumie 33 osoby, dla których podstawiono autobus MPK, w którym mogły się schronić. Dwie osoby z objawami podtrucia dymem odwieziono do szpitala. To jeden z mieszkańców, a także obecny na miejscu policjant – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Michał Kucierski, rzecznik prasowy poznańskiej straży pożarnej.

Pożar i akcja gaśnicza spowodowała utrudnienia w ruchu. Przez około godzinę odcinkiem ul. Święty Marcin pomiędzy ul. Gwarną a Al. Marcinkowskiego nie kursowały tramwaje.

- Po zakończeniu działań gaśniczych budynek obejrzał już pracownik nadzoru budowlanego, który zadecydował o wyłączeniu z użytkowania pustostanu, w którym wybuchł pożar, a także mieszkania, które znajduje się bezpośrednio nad nim. Pozostali mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań – mówi Kucierski.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d38rhv2

Podziel się opinią

Share
d38rhv2
d38rhv2
Więcej tematów