Trwa ładowanie...
27-12-2014 05:43

Pożar hotelu "Belvedere" w Zakopanem. Ewakuowano ponad 400 osób

Strażacy zakończyli gaszenie pożaru w hotelu "Belvedere" w Zakopanem, który wybuchł w nocy na poddaszu obiektu. Spaleniu uległo około 800 metrów kwadratowych dachu. Goście mogą wrócić do części, której nie objął pożar - zapewnia kierownictwo hotelu.

dd8uw32

Pożar rozpoczął się na najwyższych kondygnacjach budynku około godz. 4.00 nad ranem. Do innych hoteli ewakuowano 401 gości oraz personel; nikomu nic się nie stało.

- Na szczęście znaczna część hotelu nie ucierpiała. Goście mogą wracać do 130 nienaruszonych pokoi - powiedziała Małgorzata Chechlińska z hotelu. Dodała, że goście, którzy zdecydują się na przerwanie wypoczynku i powrót do domu, otrzymają zwrot pieniędzy za niewykorzystane dni.

Jak wyjaśnił Sebastian Woźniak rzecznik małopolskiej straży, akcja gaśnicza była trudna z uwagi na skomplikowaną konstrukcję dachu. Ze względu na duże zadymienie, strażacy musieli używać aparatów tlenowych.

dd8uw32

W akcji gaśniczej brało udział 25 zastępów straży pożarnej, to jest około 100 strażaków.

Do akcji gaśniczej ściągnięto posiłki z Nowego Targu oraz sprzęt z Krakowa. Na razie nie wiadomo, jak doszło do wybuchu pożaru.

Czterogwiazdkowy hotel "Belvedere" był pełen gości na okres świąteczno-noworoczny. Obiekt jest położony w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, u wylotu Doliny Białego. Hotel dysponuje 175-ma pokojami i apartamentami oraz czternastoma salami konferencyjnymi.

W ostatnim czasie prowadzono rozbudowę hotelu.

dd8uw32
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd8uw32
Więcej tematów