Trwa ładowanie...
d22mvf3

Powstanie Warszawskie. 1 sierpnia o godz. 17:00 w całej Polsce wyją syreny alarmowe

Jak co roku 1 sierpnia, w rocznice powstania Warszawskiego, w Polsce oddajemy hołd powstańcom, którzy walczyli w obronie Warszawy. Z tej okazji w całym kraju uruchamiane są syreny alarmowe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dlaczego 1 sierpnia wyją syreny?
Dlaczego 1 sierpnia wyją syreny? (Pixabay)
d22mvf3

Powstanie Warszawskie i „Godzina W”. Dlaczego 1 sierpnia wyją syreny?

Syreny alarmowe uruchamiane są 1 sierpnia dokładnie o godz. 17:00. Sygnał ciągły trwa przez 3 minuty. W tym czasie wszyscy się zatrzymują, przerywają pracę i oddają hołd powstańcom.

Test syren alarmowych w rocznicę Powstania Warszawskiego

Syreny alarmowe uruchamiane w związku z rocznicą Powstania Warszawskiego są jednocześnie testowane. W poszczególnych województwach w ten sposób przeprowadzane są treningi sprawności syren alarmowych, wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

d22mvf3

Sygnał, który jest emitowany w ramach treningu, czyli trwający 3 minuty dźwięk ciągły, oznacza odwołanie alarmu. Procedurę uruchamiania syren alarmowych w rocznicę Powstania Warszawskiego wykonują poszczególne jednostki samorządów terytorialnych.

"W sobotę 1 sierpnia, w 76. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie Mazowsza zostaną włączone syreny alarmowe. W ten sposób mieszkańcy będą mogli wspólnie oddać cześć bohaterom Powstania Warszawskiego, którzy walczyli o wyzwolenie stolicy" – podał Mazowiecki Urząd Wojewódzki.

Podobnie jest też w innych częściach kraju. "W tym roku mija 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Test tradycyjnie przeprowadzamy 1 sierpnia, aby sprawdzić działanie systemu i symbolicznie uczcić pamięć Powstańców Warszawskich" – podkreśla wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz.

"Oni są niesamowici". Piękne słowa o Powstańcach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22mvf3

Podziel się opinią

Share

d22mvf3

d22mvf3
Więcej tematów