Trwa ładowanie...
d2c3e5n

Powstanie specjalne osiedle dla seniorów w Gliwicach

Centrum50+ to kompleks dwóch bloków i okolicznych budynków, które mają służyć ludziom po pięćdziesiątce w Gliwicach. Klub seniora, stołówka, gabinety lekarskie, rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne to tylko kilka z udogodnień czekających na seniorów. Pierwsze prace mają ruszyć za dwa lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powstanie specjalne osiedle dla seniorów w Gliwicach
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d2c3e5n

W Gliwicach przy ul. Warszawskiej zaplanowano budowę dwublokowego kompleksu Centrum50+. Jest to inicjatywa spółki, która dotąd zajmowała się głównie budową mieszkań na sprzedaż i czynszówek. Podobnie będzie i w tym miejscu, ponieważ lokale w Centrum50+ mają być wynajmowane, ale niewykluczone, że część z nich będzie sprzedawana.

Budynki są dopiero w fazie projektowania, nie znamy ich ostatecznego kształtu. Do współpracy zaproszono specjalistkę, która zajmuje się tematyką budownictwa dla osób starszych.

W założeniu mieszkania mają być dopasowane do potrzeb osób powyżej 50 roku życia. Przewidziana jest wspólna przestrzeń, w której seniorzy mogliby razem spędzać wolny czas. Ponadto w budynkach będą windy, gabinety lekarskie, rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne. Ponadto w Centrum50+ na pewno znajdzie się klub seniora i stołówka. W pobliżu ma też stanąć jeszcze jeden budynek, w którym będą oferować swoje usługi z branż najbardziej poszukiwanych przez starszych ludzi.

d2c3e5n

Ceny wynajmu i wykupu mieszkań nie są jeszcze znane, ale inwestor zapewnia, że seniorów będzie stać na zamieszkanie w Centrum50+.

Na katowickim osiedlu Bażantowo również planowana jest budowa kilku bloków chronionych, gdzie lokatorzy będą mogli korzystać z opieki pielęgniarki.

Pod koniec ubiegłego roku w Wodzisławiu Śląskim powstał jeden taki blok bez barier architektonicznych, z różnymi udogodnieniami na parterze: pralnią, fryzjerem, apteką, gabinetami rehabilitacyjnymi. Dodatkowo mieszkańcy mogą liczyć na pomoc w zakresie zakupów czy sprzątania, a całą dobę dyżurują pielęgniarki.

d2c3e5n

Podziel się opinią

Share

d2c3e5n

d2c3e5n
Więcej tematów