Trwa ładowanie...

Powstało nowe koło poselskie. W nim m.in. Piotr Liroy-Marzec

Nowe koło będzie nosiło nazwę "Wolni i skuteczni". Będą je współtworzyć posłowie Piotr Liroy-Marzec, Jacek Wilk oraz Jakub Kulesza. - Dzisiaj powstaje konfederacja środowisk wolnościowych i antysystemowych. (...) Wspólnie zmienimy kraj! - przekonywał Liroy-Marzec.
Share
Wolni i skuteczni zapowiadają walkę o państwo wolne od biurokracji
Wolni i skuteczni zapowiadają walkę o państwo wolne od biurokracjiŹródło: PAP
d1g68gk

Byli posłowie Kukiz'15 współpracowali już podczas wyborów samorządowych. Jak powiedział Jakub Kulesza, głównym celem nowej siły w Sejmie będzie walka o "więcej wolności oraz o normalne państwo, w którym urzędnicy służą obywatelom, a nie kreują afery". Powołanie do życia wspólnego koła poselskiego ma stanowić początek łączenia polskich środowisk wolnościowych.

Piotr Liroy-Marzec podkreślił, że Wolni i skuteczni zamierzają współpracować również z przedstawicielami ugrupowań niemających swojej reprezentacji w parlamencie.

- Dzisiejszy dzień pokazuje, że liderzy potrafią się porozumieć, że mają dojrzałość do współpracy i to jest przede wszystkim bardzo silny sygnał dla tych wszystkich na tzw. dołach, dla działaczy, dla sympatyków, że to, na co tak długo czekali, czyli porozumienie, współpraca, w końcu się zaczyna - dodał Jacek Wilk.

d1g68gk

*Zobacz także: Ćwierć miliona osób przemaszerowało ulicami Warszawy *

Utworzenie nowego koła poselskiego ma być jednym z elementów konsolidacji środowisk wolnościowych i przygotowania przed wyborami do europarlamentu w 2019 roku. Przypomnijmy, że największym sukcesem reprezentatnów tej części sceny politycznej w ostatnich latach były poprzednie wybory do Parlamentu Europejskiego. Wówczas Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego zgromadziła 7,15 proc. głosów i uzyskała 4 mandaty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1g68gk

Podziel się opinią

Share
d1g68gk
d1g68gk
Więcej tematów