Trwa ładowanie...

Powstaje nowa książka o Wałęsie i Balcerowiczu. Pisze ją dziennikarka TVN

"Lech, Leszek. Wygrać wolność" - to tytuł książki, która ma się ukazać 4 czerwca. Jej bohaterami są Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz rozmawiający o przemianach z ostatnich 30 lat. Były prezydent uważa, że to będzie "bestseller".

Share
Powstaje nowa książka o Wałęsie i Balcerowiczu. Pisze ją dziennikarka TVN
Źródło: PAP, Fot: Stefan Kraszewski
d4hckpl

"Jestem w drodze do Gdańska na kolejne robocze spotkanie z prezydentem Lechem Wałęsą w związku z pracą nad wspólną książką, która będzie częścią projektu '30 lat Wolności'"- napisał we wtorek na Twitterze Leszek Balcerowicz.

Kilka godzin później były prezydent ujawnił więcej szczegółów. "Książka - bestseller!!! Będzie zawierała historię, o której mało kto wie, nawet w dzisiejszych czasach, kiedy ludzie są przekonani, że poznali i wiedzą wszystko" - stwierdził Lech Wałęsa w mediach społecznościowych.

Do swojego wpisu dodał trzy fotografie z Leszkiem Balcerowiczem i Katarzyną Kolendą-Zaleską. Dziennikarka TVN, jak wynika ze strony internetowej projektu, zredaguje cały tekst. Książka ma być zapisem rozmów byłego prezydenta i byłego wicepremiera.

Zobacz także: Borys Budka o napięciu na linii Izrael-Polska: kolejna porażka polskiej dyplomacji

"Czym jest wolność dla dwóch architektów polskiej demokracji? W jaki sposób ich działania i decyzje doprowadziły do demokratycznych przemian w Polsce? I czy wolność jest dana raz na zawsze?" - to pytania, na które mają odpowiedzieć w publikacji Wałęsa i Balcerowicz.

Do wydania książki można się dołożyć. Autorzy projektu sugerują zakup cegiełek w wysokości 1000 zł. "Kupując cegiełkę wspierasz największą obywatelską inicjatywę z okazji 30 lat wolności w Polsce" - zapewniają.

Projektem zajmuje się Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju założona przez Leszka Balcerowicza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hckpl

Podziel się opinią

Share
d4hckpl
d4hckpl
Więcej tematów