Trwa ładowanie...

Powrót drożdżówek do szkolnych sklepików? Przepisy zostały złagodzone

• Przepisy dotyczące żywienia dzieci w szkole zostały złagodzone
• W szkolnych sklepikach pojawi się m.in. więcej rodzajów pieczywa i gorzka czekolada
• Dopuszczone jest też stosowanie w potrawach nieco większej niż do tej pory ilości soli
• Nadal będzie obowiązywał zakaz sprzedaży słodzonych napojów gazowanych, chipsów czy słodkich batonów

Share
Powrót drożdżówek do szkolnych sklepików? Przepisy zostały złagodzone
Źródło: Wikipedia
d1a8oc9

Od nowego roku szkolnego będzie większy wybór w sklepikach i na stołówkach. Przepisy dotyczące żywienia dzieci w szkole zostały złagodzone.

Według nowego rozporządzenia będzie można sprzedawać więcej rodzajów pieczywa. Dozwolona jest też gorzka czekolada o zawartości minimum 70. procent kakao czy kawa. Dopuszczone jest też stosowanie w potrawach nieco większej niż do tej pory ilości soli czy cukru oraz sosów, w tym majonezu.

Roman Podstawski, który prowadzi sklepiki szkolne i catering w kilku sądeckich szkołach mówi, że wróci białe pieczywo i drożdżówki ale w rozsądnej normie. - Nie przewidujemy większej rewolucji, bo chcemy nadal prowadzić zdrowe żywienie, będziemy kłaść nacisk przede wszystkim na jakość oferowanych produktów - podkreśla.

d1a8oc9

Dyrektor Szkoły Podstawowej numer 8 w Nowym Sączu Beata Kozieł potwierdza również, że w sklepiku szkolnym będzie większy wybór pieczywa, ale placówka nie planuje większych zmian w dotychczasowym zdrowym żywieniu uczniów. - Uczniowie od trzech lat biorą udział w konkursie "Więcej wiem, zdrowo jem" i są świadomi, że ich w codziennym menu powinny dominować zdrowe produkty - mówi Beata Kozieł.

W szkołach nadal będzie obowiązywać zakaz sprzedawania między innymi słodzonych napojów gazowanych, chipsów czy słodkich batonów

d1a8oc9

Podziel się opinią

Share
d1a8oc9
d1a8oc9
Więcej tematów