Trwa ładowanie...
dho633m

Powrót do szkoły. Koronawirus w krakowskim liceum. 9 nauczycieli na kwarantannie

Powrót do szkoły w tym roku nie należy do najłatwiejszych. Dziewięcioro nauczycieli VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie trafiło na kwarantannę. Powodem jest potwierdzenie zakażenia u jednego z pedagogów pracujących w placówce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Powrót do szkoły. 9 nauczycieli VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie na kwarantannie
Powrót do szkoły. 9 nauczycieli VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie na kwarantannie (East News)
dho633m

Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa uzyskał nauczyciel z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Krakowie. Informację potwierdził dyrektor szkoły, który oświadczył, że chory czuje się dobrze. 9 innych nauczycieli pracujących w placówce trafiło na kwarantannę.

- Wiemy, że te osoby mogły mieć kontakt z nauczycielem z naszego liceum, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Czy sami ci nauczyciele są zakażeni - tego nie wiemy, dopiero będą mieli wykonywane badania na obecność koronawirusa. Przebywają w domach, czują się dobrze, zakażony nauczyciel również - powiedział w rozmowie z "Gazetą Krakowską" dyrektor Czesław Wróbel.

Nauczyciele przebywają na kwarantannie razem z domownikami. Dyrektor VI LO zapewnił, że żaden z nich nie był obecny na rozpoczęciu roku szkolnego, ponieważ o możliwości zakażenia dowiedzieli się już 31 sierpnia. Testy na obecność koronawirusa mają przejść w środę lub czwartek.

dho633m

Zobacz także: Białoruś. Katarzyna Lubnauer ostro o Andrzeju Dudzie. "W trakcie protestów jeździł na skuterze wodnym"

Powrót do szkoły. Koronawirus w krakowskim liceum

Pomimo wykrycia zakażenia krakowskie LO działa normalnie, a pomieszczenia zostały już odkażone. Przebywających na kwarantannie nauczycieli zastępują inni pedagodzy, których w szkole pracuje blisko 90.

dho633m

Dyrektor Czesław Wróbel poinformował, że zwrócił się do sanepidu z wnioskiem o wprowadzenie nauczania zdalnego, jednak zgoda na zmianę trybu nie została udzielona.

- Chciałbym uspokoić wszystkich, na chwilę obecną sytuacja jest pod kontrolą - podkreśla dyrektor VI LO.

Jeśli testy na obecność koronawirusa okażą się ujemne, nauczyciele wrócą do pracy w przyszły poniedziałek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dho633m

Podziel się opinią

Share
dho633m
dho633m
Więcej tematów