Trwa ładowanie...
Powrót do szkoły i koronawirus. Minister Dariusz Piontkowski po rozpoczęciu roku. Konferencja MEN (na żywo)

Powrót do szkoły i koronawirus. Minister Dariusz Piontkowski po rozpoczęciu roku. Konferencja MEN (na żywo)

Powrót do szkoły z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 był w tym roku inny niż zwykle. Na godz. 12 w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej zaplanowano konferencję prasową szefa resortu Dariusza Piontkowskiego.

Share
d42fa11

Dariusz Piontkowski wcześniej był gościem "Kwadransa politycznego" w TVP1 i odniósł się m.in. do doniesień o rodzicach, którzy nie zgadzają się na mierzenie swoim dzieciom temperatury, czy na izolowanie ich w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem.

- Przypominam, że w wytycznych nie ma nakazu mierzenia temperatury. Natomiast jeżeli dyrektorzy wprowadzili taki zapis to rodzice powinni go przestrzegać. Izolatka nie musi być oddzielnym pomieszczeniem. To może być np. fragment korytarza, na którym dziecko będzie samodzielnie czekać na przybycie rodzica - stwierdził minister, dodając, że jest zaskoczony "postawą części rodziców, którzy nie biorą pod uwagę oczekiwań większości Polaków".

d42fa11

Powrót do szkoły i koronawirus. Sondaż wśród nauczycieli

Nauczyciele obawiają się zakażenia koronawirusem, chaosu, zatłoczonych sal, dodatkowych obowiązków, a także presji ze strony rodziców - wynika z sondażu Fundacji Ja, Nauczyciel, dotyczącego powrotu do szkół w czasie epidemii. Jak zauważa PAP w serwisie poświęconym pandemii, nauczyciele oczekują m.in. mniej licznych klas.

Na pytanie, w jaki sposób nauczyciele przygotowali się do pracy w nowym roku szkolnym, 58 proc. odpowiedziało, że zakupiło środki ochrony indywidualnej, a nieco mniej (51 proc.) zorganizowało miejsce do pracy zdalnej w domu.

Połowa z ponad 200 ankietowanych nauczycieli zadeklarowało, że zdobyło nowe umiejętności z zakresu prowadzenia zdalnych zajęć. Dwie trzecie ankietowanych (66 proc.) przyznało, że boi się o zdrowie swoje i domowników, a 22 proc. obawia się chaosu, np. w przypadku, gdy ktoś z uczniów lub nauczycieli zachoruje.

Ankietę przeprowadzono tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, w dniach 25-31 sierpnia.

d42fa11

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42fa11

Podziel się opinią

Share
d42fa11
d42fa11
Więcej tematów