Trwa ładowanie...

Powrót do szkół. Przemysław Czarnek: rozważamy pięć wariantów nauki po 17 stycznia

Powrót do szkół. Jak poinformował we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, cztery warianty, z pięciu rozważanych, dotyczą "powrotu w jakimś stopniu uczniów do szkół". - Wszystko po to, by przygotować szkołę absolutnie precyzyjnie do powrotu - dodał minister.
Share
Powrót do szkoły. Przemysław Czarnek o nauce po 17 stycznia
Powrót do szkoły. Przemysław Czarnek o nauce po 17 stycznia
d192ieh

Przemysław Czarnek, goszcząc we wtorek na antenie Radia Wnet, odniósł się do zapowiadanego wcześniej powrotu uczniów do szkół.

- Wszystko podlega pewnemu wariantowaniu. Rozważamy kilka, pięć można nawet powiedzieć, wariantów nauki po 17 stycznia, czyli po zakończeniu ferii zimowych, w tym cztery warianty, które dotyczą powrotu w jakimś stopniu uczniów do szkół - powiedział minister.

Czarnek podkreślił jednocześnie, że jeszcze we wtorek rozmowy na ten temat będą kontynuowane na kierownictwie resortu. - Wszystko po to, by przygotować szkołę absolutnie precyzyjnie do powrotu - odparł, dodając, że rozmowy trwają także ze związkami zawodowymi.

d192ieh

Budżet UE. Mocny komentarz Szymona Hołowni. Przestrzega Mateusza Morawieckiego

Powrót do szkół. Przemysław Czarnek o planowanych wariantach

Minister dopytywany o szczegóły rozwiązań przekazał, że analizowane są różne możliwości, w tym również stopniowy powrót dzieci do szkół. W pierwszej kolejności - jak podał minister - mieliby wrócić uczniowie klas I-III.

d192ieh

- Chcemy, żeby szybko wrócili także maturzyści, uczniowie klas ósmych i wszyscy po kolei. W jakim trybie, czy w pełnym stacjonarnym, czy hybrydowym, czy najpierw I-III, a później po kolei wszyscy inni, czy I-III i klasy ósme, czy maturalne, wszystko zależy od pandemii - stwierdził.

Czarnek poinformował również, że decyzje przedstawione zostaną najpóźniej na początku stycznia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d192ieh

Podziel się opinią

Share
d192ieh
d192ieh
Więcej tematów