Polska"Powieszenie samobójcze" - orzekł lekarz w akcie zgonu

"Powieszenie samobójcze" - orzekł lekarz w akcie zgonu

Lekarz jako przyczynę śmierci Andrzeja Leppera wpisał "powieszenie samobójcze" - poinformował Marcin Szyndler z Komendy Stołecznej Policji. Jak mówił "zgon nastąpił dzisiaj", ale dokładna godzina nie została ustalona.

"Powieszenie samobójcze" - orzekł lekarz w akcie zgonu
Źródło zdjęć: © PAP

Jak dodał Szynder, policję poinformował członek rodziny; odmówił jednak podania szerszych informacji.

Ciało Andrzeja Leppera znaleziono w pomieszczeniach prywatnych biura Samoobrony w Warszawie.

Jak dodał Szyndler, lekarz, który przyjechał do siedziby Samoobrony, nie stwierdził dokładnej godziny zgonu. - Będzie to przedmiotem wyjaśniania - powiedział.

Według niego, na miejscu zdarzenia jeszcze wiele godzin potrwają policyjne czynności, m.in. oględziny pomieszczeń biurowych.

Reporterzy RMF FM ustalili, że Andrzej Lepper nie zostawił listu pożegnalnego ani żadnej informacji.

Jak mówił wcześniej Dariusz Ślepokura z warszawskiej prokuratury okręgowej, w sprawie śmierci polityka prawdopodobnie w poniedziałek zostanie wszczęte śledztwo i będzie zlecona sekcja zwłok. - Decyzja taka zapadnie po wpłynięciu do prokuratury materiałów z policji. Nastąpi to prawdopodobnie w poniedziałek - dodał.

Mimo że wszystko wskazuje na samobójstwo, zgodnie z przepisami w sprawie zostanie wszczęte śledztwo i zlecona sekcja zwłok - wyjaśnił prokurator Ślepokura.

Przed siedzibą Samoobrony, gdzie znaleziono ciało polityka, zebrało się wieczorem kilkanaście osób - niektórzy z przybyłych zapalali znicze. Wieczorem przyniesiony został duży drewniany krzyż; są przy nim osoby, które w ubiegłym roku określały siebie jako "obrońcy krzyża" przed Pałacem Prezydenckim.

Na miejscu pojawili się: szef Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysław Serafin oraz członek Rady Krajowej Samoobrony Bogdan Socha; ze łzami w oczach wspominali Andrzeja Leppera.

Lepper miał 57 lat; był żonaty, miał syna i dwie córki. Był ministrem rolnictwa i rozwoju wsi oraz wicepremierem w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Urodzony w czerwcu 1954 r.; absolwent technikum rolniczego, w młodości zawodowo uprawiał boks; pracował w Stacji Hodowli Roślin w Górzynie, a także w PGR w Rzechcinie oraz Państwowym Ośrodku Hodowli Zarodowej w Kusicach. W latach 1977-1980 Lepper należał do PZPR.

Na scenę publiczną wkroczył na początku lat 90., gdy zaczął występować w imieniu rolników i mieszkańców wsi niezadowolonych z dotykających ich konsekwencji przemian rynkowych. W 1992 r. założył Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona, a w 2000 roku partię polityczną - Samoobrona RP. Zasłynął przede wszystkim z organizowania rolniczych blokad dróg i nawoływania do niespłacania zaciągniętych kredytów.

Czterokrotnie kandydował na urząd prezydenta. Był posłem IV i V kadencji sejmu. Ciążyło na nim kilka wyroków sądowych.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
śmierćsamoobronalepper
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1210)