Trwa ładowanie...
d30dr44

Powiatem koneckim będzie rządzić koalicja PiS-SLD. Czarzasty zapowiadał co innego

Koalicja PiS-SLD-Kreatywna Jedność Powiatu Koneckiego będzie rządzić powiatem koneckim. Umowę już podpisano. Wcześniej przewodniczący SLD twierdził, że takie sojusze nie będą możliwe.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Włodzimierz Czarzasty przed wyborami twierdził, że koalicja z PiS nie wchodzi w grę
Włodzimierz Czarzasty przed wyborami twierdził, że koalicja z PiS nie wchodzi w grę (East News, Fot: Mateusz Grochocki)
d30dr44

Po latach władzy świętokrzyskim powiatem koneckim przestaje rządzić PSL. W jego miejsce właśnie zawiązała się nowa koalicja. Prawo i Sprawiedliwość, Kreatywna Jedność Powiatu Koneckiego i Sojusz Lewicy Demokratycznej dogadały się ze sobą w piątek wieczorem - podał portal echodnia.eu.

Starostą ma zostać 45-letni Grzegorz Piec, szef Prawa i Sprawiedliwości w powiecie koneckim. Wicestarostą będzie prawdopodobnie 70-letni Wiesław Skowron z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. A etatowego członka zarządu wskaże Kreatywna Jedność.

d30dr44

Sytuacja jest zaskakująca, bo jeszcze przed wyborami taki układ wydawał się niemożliwy. Co prawda prezes PiS zaznaczył, że pod pewnymi warunkami jego partia może współpracować w samorządach z SLD, ale Włodzimierz Czarzasty szybko odrzucił taką możliwość.

"To, że Prezes Kaczyński raczył zauważyć, że od końca PRL minęło już prawie 30 lat i że PZPR też już od tylu nie istnieje, nie spowoduje, że SLD nagle zapragnie współpracy z PiS. Proszę sobie Panie Prezesie nie robić nadziei. Za dużo napsuliście dokonań lewicy - łamiecie konstytucję" - napisał w połowie października na Twitterze przewodniczący SLD.

d30dr44

Odmienne zdanie na ten temat ma marszałek senatu Stanisław Karczewski, który nie wyklucza możliwości koalicji ani z SLD, ani z PSL. - Wszystko jest możliwe i bardzo byśmy takich koalicji chcieli. Są prowadzone pewne rozmowy, życzę negocjatorom dobrych rezultatów. Chcielibyśmy współrządzić także tam, gdzie nie wygraliśmy. W razie gdyby współpraca źle się układała, można koalicję rozwiązać - powiedział na antenie TVP Info.

Źródło: echodnia.eu/TVP Info

Zobacz także: W PiS-ie polecą głowy? Sławomir Neumann komentuje. Padły konkretne nazwiska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30dr44

Podziel się opinią

Share
d30dr44
d30dr44
Więcej tematów