Trwa ładowanie...
d3mrdlf

Powiat jarosławski wyemitował obligacje na remont dróg

Powiat jarosławski szacuje, że dzięki decyzji na modernizację dróg, zyska co najmniej 40 milionów złotych. Wszystko za sprawą wyemitowanych obligacji o wartości 20 milionów złotych. Będą one stanowić wkład własny powiatu do różnorodnych projektów.

d3mrdlf

- Mówiąc krótko jedna złotówka z obligacji to co najmniej dwa złote wydane na polepszenie infrastruktury drogowej - mówi starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

- Dzięki naszym staraniom zostaną uruchomione środki m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego, Wieloletniego Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008-2011 czy rezerwy budżetowej Państwa. A każdy z tych programów to co najmniej 50 proc. dotacji. Warto było powalczyć o uchwalenie tej decyzji, bo chociaż niektórzy opozycyjni radni byli niechętni, to jednak w końcu udało się ich przekonać co do słuszności decyzji zgłoszonej przez zarząd powiatu - dodaje Tadeusz Chrzan.

Wśród planowanych inwestycji jest m.in. przebudowa mostu na rzece Szkło w Łazach o wartości ponad 3 mln złotych (z tego wkład własny powiatu 1 810 tys. złotych), przebudowa drogi Jarosław-Kańczuga (wkład własny 1 810 tys.), remont drogi Cieszacin Wielki-Ożańsk (300 tys. środków własnych powiatu) czy budowa chodnika w Rokietnicy o wartości 500 tys. złotych (to także tylko wartość wkładu własnego).

Wśród pozostałych należy wymienić także przebudowy i remonty dróg: Zarzecze-Pełnatycze-Bystrowice, Ryszkowa Wola-Korzenica, Helusz-Wola Węgierska, Makowisko-Bobrówka, Boratyn-Zamiechów, Ryszkowa Wola-Bobrówka-Laszki. Planowane są także remonty ulic w Radymnie: Mickiewicza i Złota Góra. Ogółem jak szacuje Powiatowy Zarząd Dróg wszystkie prace obejmą około 100 km dróg powiatu, czyli blisko jedną czwartą.

Najpoważniejszą inwestycją jest jednak budowa tzw. "drogi granicznej" o wartości blisko 10 mln złotych. Połowa z tych pieniędzy pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego, pozostałe to środki uzyskane z obligacji. Droga zdecydowanie ułatwi komunikację mieszkańców gminy wiejskiej Jarosław, Pawłosiowa i południowej części miasta.

Oficjalne wydanie internetowe www.jaroslaw.naszemiasto.pl

d3mrdlf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mrdlf
Więcej tematów