Trwa ładowanie...

"Poważny stan" Kamińskiego? Mamy odpowiedź Służby Więziennej

Według polityków PiS przebywający w areszcie Mariusz Kamiński jest "w poważnym stanie". Pojawiają się również głosy na temat złych warunków panujących w celi. Poprosiliśmy o komentarz Służbę Więzienną, która odniosła się do stawianych zarzutów.

Manifestacja przed Aresztem Śledczym w Radomiu, gdzie przebywa były szef MSWiA Mariusz KamińskiManifestacja przed Aresztem Śledczym w Radomiu, gdzie przebywa były szef MSWiA Mariusz KamińskiŹródło: Getty Images, PAP, fot: NurPhoto, Piotr Polak
d14c3kc
d14c3kc

- Jest w poważnym stanie zdrowotnym. Jego kondycja zdrowotna po kilku dniach głodówki jest poważna. To może zagrozić jego życiu w przyszłości - powiedział w niedzielę na antenie Radia Zet europoseł z PiS Ryszard Czarnecki, nawiązując do strajku głodowego przebywającego w radomskim areszcie Mariusza Kamińskiego.

W związku z pojawiającymi się doniesieniami zapytaliśmy Służbę Więzienną, jak w rzeczywistości wygląda stan zdrowia byłego szefa MSWiA. Zadaliśmy również pytanie o warunki w celi, które - według medialnych relacji - mają być złe, zwłaszcza ze względu na zbyt niską temperaturę powietrza.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Medium z USA na marszu PiS. "Tusk demontuje Polskę"

Komentarz Służby Więziennej

W odpowiedzi na pytania Wirtualnej Polski Służba Więzienna podała, że zgodnie z prawem nie może przekazywać szczegółowych informacji na temat stanu zdrowia osób osadzonych w areszcie. Zapewniła jednak, że każdy osadzony ma prawo do odpowiedniej opieki medycznej.

d14c3kc

"Służba Więzienna jest zobowiązana zapewnić bezpieczeństwo osobiste osobom osadzonym, ale jest zobowiązana również do zapewnienia każdemu osadzonemu odpowiedniej opieki zdrowotnej. Osadzony, mający zdiagnozowany problem zdrowotny, jest odpowiednio zaopatrywany medyczniema zagwarantowane leczenie adekwatne do aktualnego stanu zdrowia i wskazań lekarza" - poinformowała SW w odpowiedzi na pytanie, czy informacje o "poważnym stanie zdrowia" Kamińskiego są uzasadnione.

Złe warunki w celi?

Zapytaliśmy również, czy to prawda, że osadzony miał doświadczać złych warunków w celi, m.in. w postaci niskiej temperatury za kratami.

Jak twierdzą funkcjonariusze Służby Więziennej, informacje te są nieprawdziwe.

d14c3kc

"W celach w Areszcie Śledczym w Radomiu zapewnia się odpowiednie warunki higieny, dostateczny dopływ powietrzaodpowiednią do pory roku temperaturę oraz oświetlenie, według norm określonych dla pomieszczeń mieszkalnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" - poinformowała nas Służba Więzienna,

Zespół prasowy SW zaznaczył też, że żaden z osadzonych nie skarżył się na zbyt niską temperaturę powietrza w celi.

Zatrzymane Wąsika i Kamińskiego - kluczowe miejsca WP
Zatrzymane Wąsika i Kamińskiego - kluczowe miejscaŹródło: WP
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d14c3kc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14c3kc
Więcej tematów