Trwa ładowanie...

"Bardzo poważny stan". Co się dzieje z Kamińskim?

Ryszard Czarnecki z Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że stan osadzonego w Areszcie Śledczym w Radomiu Mariusza Kamińskiego jest "poważny". - To zagraża być może nawet jego życiu w najbliższej przyszłości - stwierdził europoseł w Radiu Zet.

Ryszard Czarnecki z PiS wskazał, że stan Mariusza Kamińskiego, który jest osadzony w areszcie, jest "poważny"Ryszard Czarnecki z PiS wskazał, że stan Mariusza Kamińskiego, który jest osadzony w areszcie, jest "poważny"Źródło: PAP
d2k4qv4
d2k4qv4

Jednym z tematów niedzielnej rozmowy w Radiu Zet było zatrzymanie Mariusza Kamińskiego i Maciej Wąsika.

- W tej chwili wszystko zależy od dobrej woli lub braku dobrej woli ministra sprawiedliwości i rządu w tej sprawie. Jeżeli pan minister sprawiedliwości będzie chciał, żeby panowie Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik byli dalej w więzieniu, to oczywiście będzie mógł sprawę dać "na żółwia" i ich z więzienia jeszcze przez wiele tygodni czy miesięcy nie zwolnić - powiedział Czarnecki.

"Poważny" stan zdrowia Kamińskiego w areszcie

Dopytywany przez prowadzącego, czy to nie jest tak, że Kamiński i Wąsik "za kratami" to jest dla nich idealne paliwo polityczne, odpowiedział: - Nie kosztem ludzkiego cierpienia, bo przecież jeden z nich jest w bardzo poważnym stanie zdrowotnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kwaśniewski zabrał głos ws. ruchów Dudy. "Gruby błąd" i pochwała

Na pytanie, czy ma na myśli Kamińskiego, odparł, że "tak". - Jego kondycja zdrowotna po kilku dniach głodówki jest bardzo niedobra i to zagraża być może nawet jego życiu w najbliższej przyszłości, więc to nie jest obszar gry politycznej - mówił Czarnecki.

d2k4qv4

O potwierdzenie słów europosła Wirtualna Polska zwróciła się do rzeczniczki Służby Więziennej. Czekamy na odpowiedź.

Co zrobi Bodnar ws. Kamińskiego i Wąsika?

Wiceminister obrony narodowej Cezary Tomczyk (PO) pytany był w trakcie rozmowy o potencjalną decyzję Bodnara.

- Uważam, że pan minister Bodnar bez zbędnej zwłoki przeprowadzi procedurę, która jest przewidziana w kodeksach. Nie wiem, czy moje zdanie na ten temat nie byłoby próbą wywarcia wpływu na ministra Bodnara. Uważam, że pan Wąsik i Kamiński to są przestępcy. (...) Jeżeli ktoś przekracza uprawnienia (...), to moim osobistym zdaniem jest oczywistym to, że ci panowie powinni kontynuować odsiadywanie wyroku - powiedział wiceszef MON.

20 grudnia 2023 roku Sąd Okręgowy w Warszawie skazał prawomocnie Kamińskiego i Wąsika na dwa lata pozbawienia wolności. We wtorek policja zatrzymała obu polityków PiS, później zostali oni osadzeni w zakładach karnych.

d2k4qv4

W czwartek prezydent Andrzej Duda przekazał, że zdecydował o wszczęciu postępowania ułaskawieniowego wobec Kamińskiego i Wąsika oraz że wnioskuje do Prokuratora Generalnego, aby zawiesił wykonywanie kary i zwolnił z więzienia obu polityków PiS na czas postępowania.

Minister Bodnar potwierdził, że w piątek rano otrzymał pismo w tej sprawie i wszczął postępowanie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2k4qv4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k4qv4
Więcej tematów