Trwa ładowanie...

Potężny cios dla Camorry. 45 aresztowanych

W okolicach Neapolu została przeprowadzona antymafijna akcja. Wszyscy zatrzymani przez włoską policję są związani z groźnym klanem Moccia, który działa na terenie Kampanii i Lacjum.

Share
Potężny cios dla Camorry. 45 aresztowanych
Źródło: East News
d1f3jcw

Policja trafiła na trop mafiosów dzięki podsłuchanym rozmowom odsiadujących kary, a także zeznaniom gangsterów współpracujących ze śledczymi, które pozwoliły jej na odkrycie systemu komunikacji mafii.

Przebywający w więzieniu gangsterzy komunikowali się ze swoimi kolegami na wolności za pomocą przekazywanych z rąk do rąk bilecików. Analiza rozkazów i informacji, które były na nich zapisane, doprowadziła włoską policję do bezkarnych dotąd przestępców.

W kryjówkach zatrzymanych gangsterów odkryto pistolety maszynowe, a także ciężką broń wojskową. Aresztowanym postawiono zarzuty morderstwa, ściągania haraczy oraz prania brudnych pieniędzy.

Do całkowitego rozpracowania Camorry jest jednak jeszcze bardzo daleko, gdyż Moccia jest tylko jednym z ponad stu jej klanów. Mafijna organizacja działa na terenie regionu Kampania na południu Włoch. Jej roczne obroty szacuje się na 30-40 mld euro.

Źródło: IAR

d1f3jcw

Podziel się opinią

Share
d1f3jcw
d1f3jcw
Więcej tematów