Trwa ładowanie...

Potężne burze nad Francją. 14 tys. uderzeń piorunów

W wyniku nawałnic jakie przeszły nad Francją, rannych zostało kilkadziesiąt osób. Ponad 100 tys. gospodarstw nie ma prądu. Meteorolodzy zapowiadają, że burze będą występowały w większej części kraju, przede wszystkim na południu. W rejonie Bordeaux doliczono się 14 tysięcy uderzeń piorunów.
Share
Potężne burze nad Francją. 14 tys. uderzeń piorunów
Źródło: Thinkstockphotos
d41hn1p

W Joinville w departamencie Haute-Marne potężna wichura zerwała dach nad salą taneczną, w której znajdowało się około 400 osób, głównie w starszym wieku. 30 osób zostało rannych, w tym stan sześciu określono jako poważny, a jednej jako bardzo ciężki. Według naocznych świadków wszystko rozegrało się tak szybko, że nie zdążono ewakuować uczestników miejscowego święta. Wybuchła panika.

W rejonie Bordeaux doliczono się 14 tys. uderzeń piorunów. 70-letnia kobieta została poważnie ranna, gdy w czasie burzy dzwonnica z pobliskiego kościoła spadła na dom.

W całej Francji w wyniku nawałnic 130 tys. gospodarstw pozbawionych jest prądu. W Bretanii gwałtownym wyładowaniom atmosferycznym towarzyszyły wichury, grad i trąby powietrzne.

Burze, przewracając drzewa i uszkadzając transformatory, spowodowały znaczne opóźnienia w kursowaniu ekspresów TGV na linii: Paryż - Bordeaux.

d41hn1p

Podziel się opinią

Share
d41hn1p
d41hn1p
Więcej tematów