Trwa ładowanie...
d3dzt8g
d3dzt8g

Potężna awaria we Wrocławiu - miasto bez wody

We Wrocławiu ok. godziny 19.00 pękła magistrala wodociągowa. Rejon ulicy Słowiańskiej jest zalany, szkody są spore. Podmyta została ulica i tory tramwajowe. Wodociągowcy przywracają już ciśnienie w sieci. Do godziny 21.00 bez wody było całe miasto.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3dzt8g

MPWiK poinformowało, że doszło do awarii rury, która doprowadza wodę do osiedli. Służby szybko obniżyły ciśnienie wody i wyłączyły uszkodzony odcinek. - To była rura o szerokości 90 cm, o dużym ciśnieniu, tak więc jej pęknięcie spowodowało duże zniszczenia - tłumaczył w TVN24 Konrad Antkowiak, rzecznik MPWiK.

Jak poinformował Janusz Gisman ze sztabu kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławium awaria została szybko zlokalizowana i udało się ją obejść tak, aby można było dostarczać wodę do mieszkań. - Jednak to tymczasowe rozwiązanie. Usuwanie awarii i szkód jakie wyrządziła woda, naprawa rur potrwa dłużej - mówił Gisman.

Z uszkodzonej magistrali wylewała się woda. Rejon ulicy Słowiańskiej, przy której doszło do awarii, jest zalany. Nie kursują tramwaje. Jak mówił Antkowiak, usuwanie wszystkich szkód może potrwać nawet dwa tygodnie. Trzeba będzie zdjąć nawierzchnię z zalanych i podmytych ulic.

MPWiK przywraca już ciśnienie w wodociągu. Woda w niektórych rejonach Wrocławia już około godz. 20 pojawiła się w kranach.

d3dzt8g

Podziel się opinią

Share

d3dzt8g

d3dzt8g
Więcej tematów