Trwa ładowanie...
d3041i9

Postrzelił 16-letniego syna w górskim schronisku. Grozi mu dożywocie

Nawet dożywotnie pozbawienia wolności grozi ojcu, który postrzelił swojego nastoletniego syna. Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął właśnie do jeleniogórskiego sądu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Postrzelił 16-letniego syna w górskim schronisku. Grozi mu dożywocie
(WP.PL, Fot: Marcin Gadomski)
d3041i9

Biegli sądowi orzekli, że chociaż 50-letni mężczyzna cierpi na zaburzenia osobowości, to może odpowiadać karnie za swój czyn. Oskarżony na decyzję specjalistów czekał w więziennym szpitalu. Po zatrzymaniu Piotra C. sąd zdecydował bowiem o jego tymczasowym aresztowaniu.

Według ustaleń prokuratury, mężczyzna posiadał broń, z której postrzelił syna, nielegalnie i dodatkowo znęcał się nad swoją rodziną. Oskarżony zaprzeczył i powiedział, że broń wypaliła niespodziewanie i sytuacja była przypadkowa. W świetle zeznań rodziny Piotra C. sprawa wyglądała inaczej, co pozwala śledczym na wątpliwości co do zdania oskarżonego.

Do sądu w Jeleniej Górze wpłynął właśnie akt oskarżenia wobec mężczyzny. Odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji, znęcanie się nad rodziną oraz usiłowanie zabójstwa. W świetle obowiązującego prawa, oskarżonemu grozi dożywocie.

d3041i9

Zdarzenie, za które odpowiada Piotr C., miało miejsce 10 lutego 2014 r. w dawnym schronisku górskim na szczycie Grzybowiec niedaleko Piechowic. Wieczorem, podczas awantury, 49-letni mężczyzna postrzelił 16-letniego syna w klatkę piersiową. Nastolatkowi udało się przeżyć, choć lekarze byli zgodni, że obrażenia realnie zagrażały życiu rannego. Podczas strzelaniny, ze schroniska uciekła matka chłopca wraz z 13-letnią córką.

Po przybyciu policji mężczyzna zabarykadował się w budynku i groził, że popełni samobójstwo. Po nieskutecznych negocjacjach, Piotra C. po wkroczeniu do schroniska obezwładnili policyjni komandosi. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna był także poszukiwany przez policję za oszustwa.

d3041i9

Podziel się opinią

Share

d3041i9

d3041i9
Więcej tematów