Trwa ładowanie...

Postawiła się neonazistom. Teraz grozi jej niebezpieczeństwo

Chodzi o czeską harcerkę Lucie, która 1 maja protestowała przeciwko marszowi neonazistów w Brnie. Zdjęcie dyskutującej dziewczyny z uczestnikiem marszu obiegło cały świat. A to nie spodobało się twórcy strony wzywającej do linczu na 16-latce.
Share
Postawiła się neonazistom. Teraz grozi jej niebezpieczeństwo
Źródło: Facebook.com, Fot: vladimir cecmanec
d3s78z5

Mieszkańcy Brna zazwyczaj blokowali marsz neonazistów, ale w tym roku zdecydowano się na inna formę protestu. Wzdłuż trasy marszu przygotowano różne występy artystyczne i prezentacje. W jednym z takich miejsc fotograf Vladimir Cicmanec zrobił zdjęcie 16-letniej harcerce, która trzymała transparent z napisem "wasze dzieci też wychowamy".

Zdjęcie z Brna obiegło cały świat, a Lucie stała się symbolem sprzeciwu wobec neonazizmowi. 16-latka w wywiadach tłumaczyła powody swojego zaangażowania w kontrmanifestację. W jednym z nich stwierdziła, że młodzi ludzie powinni zabierać głos w ważnych sprawach. Jej działania oficjalnie wsparła Światowa Organizacja Ruchu Skautowego.

Teraz Lucie została objęte policyjną ochroną. Pod jej adresem zaczęły pojawiać się groźby. Ona sama przyznała, że jest przerażona groźbami i docenia gest policji.

Jak podaje dennik.cz, policja zablokowała stronę na Facebooku wzywającą do linczu harcerki. W trosce o ochranianą osobę czeska policja nie podaje więcej szczegółów tej sprawy. Zapewnia jednak, że radzi sobie z zagrożeniem wobec 16-latki.

Źródło: independent.co.uk, dennik.cz, WP

d3s78z5

Podziel się opinią

Share
d3s78z5
d3s78z5
Więcej tematów