Trwa ładowanie...

Posłowie PiS: zmiany w rządzie były zapowiadane, nie powinno to nikogo zaskakiwać

• Zmiany w rządzie "po mniej więcej" roku rządów były zapowiadane - twierdzą posłowie PiS
• Zdaniem polityków partii rządzącej, nie powinno to nikogo zaskakiwać
• Nie słyszałem o tym, żeby był jakiś rząd, który przetrwał od początku do końca kadencji w tym samym składzie - podkreśla Marek Suski
• Zmiany personalne i systemowe w rządzie zapowiedziała na antenie Polskiego Radia Beata Szydło

• Szefowa rządu ma o nich poinformować w przyszłym tygodniu

Posłowie PiS: zmiany w rządzie były zapowiadane, nie powinno to nikogo zaskakiwaćŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
dhsnne8
dhsnne8

Wiceprzewodniczący klubu PiS pytany przez dziennikarzy w Sejmie, czy będą zmiany w rządzie, odpowiedział, że "zawsze są zmiany w rządzie". - Nie słyszałem o tym, żeby był jakiś rząd, który przetrwał od początku do końca kadencji w tym samym składzie - stwierdził Marek Suski. Dodał, że o spodziewane zmiany trzeba pytać premier.
- Premier jest od oceniania ministrów - zaznaczył polityk partii rządzącej.

- Pytajcie panią premier. Nie czuję się powołany do tego, żeby komentować decyzje pani premier, szczególnie te, które jeszcze nie zapadły - powiedział dziennikarzom poseł PiS Jacek Sasin, pytany o zapowiedź szefowej rządu. -Pani premier ma najlepsza ocenę pracy ministrów i będzie tę decyzję podejmować zgodnie właśnie z tą swoją oceną - podkreślił.

dhsnne8

W ocenie Sasina "ocena pracy ministrów po mniej więcej roku rządów" nie powinna nikogo zaskakiwać, bo "zapowiedzi były zupełnie jasne". - Ten rok się zbliża, zbliża się również okres oceny. Jeśli pani premier uzna, że któryś z ministrów nie daje gwarancji na to, że sprawy, którymi kieruje, będą należycie rozwiązywane, to oczywiście te zmiany są oczywiste - podkreślił polityk PiS.

- Proszę pytać panią premier, ja nie czuję się powołany, żeby oceniać dzisiaj członków rządu - dodał. - Pani premier ma taką możliwość pracy codziennej z ministrami, oceny ich. To jest najbardziej miarodajne - zaznaczył Sasin.

W piątek na antenie Polskiego Radia Beata Szydło zapowiedziała zmiany personalne i systemowe w rządzie. Premier ma o nich poinformować w przyszłym tygodniu. Pytana o najlepszych swoich ministrów, szefowa rządu wymieniła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską i szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryka Kowalczyka, odpowiedzialnego obecnie za likwidację Ministerstwa Skarbu Państwa. Zaznaczyła jednocześnie, że są też ministrowie "którzy sobie nie radzą, radzą sobie gorzej i tacy, którzy mają konserwatywne podejście do funkcjonowania resortu".

dhsnne8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhsnne8
Więcej tematów