Trwa ładowanie...

Posłanka zwróciła się do marszałka Sejmu ws. Deklaracji LGBT. Prośba odrzucona

Monika Rosa z Nowoczesnej uznała, że posłowie PiS nie znają treści Deklaracji LGBT+. Poprosiła więc marszałka Sejmu o rozesłanie dokumentu poszczególnym posłom. "Prośba nie znajduje uzasadnienia" - czytamy w odpowiedzi przesłanej z Kancelarii Sejmu.

Posłanka zwróciła się do marszałka Sejmu ws. Deklaracji LGBT. Prośba odrzuconaŹródło: PAP, fot: Rafał Guz
d3f4v5y
d3f4v5y

Trwa narodowa dyskusja wokół podpisanej przez władze Warszawy Deklaracji LGBT+. Główna oś sporu to burza wokół interpretacji "Standardów Edukacji Seksualnej" Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Treść całego dokumentu jest dostępna TUTAJ.

Po wypowiedziach posłów PiS na ten temat, Monika Rosa z Nowoczesnej uznała, że politycy nie znają treści Deklaracji.

"Mając na uwadze, że posłowie PiS intensywnie zajmują się Warszawską Deklaracją LGBT+, a nawet nie zadali sobie trudu, by ją przeczytać, poprosiłam marszałka (Marka - red.) Kuchcińskiego, by ją do posłów rozesłał. Nie ma zgody" - poinformowała na Twitterze Rosa.

d3f4v5y

Opublikowała również odpowiedź, którą otrzymała właśnie od szefowej Kancelarii Sejmu Agnieszki Kaczmarskiej.

Dotyczy wyłącznie stolicy?

"Uprzejmie informuję, że załączona deklaracja dotyczy wyłącznie warszawskich władz samorządowych" - czytamy w odpowiedzi przesłanej przez przedstawicieli parlamentu.

"Problematyka ta nie wiąże się z pracami Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Jednocześnie pełna treść Deklaracji dostępna jest na stronach internetowych m. st. Warszawy" - dodano.

Agnieszka Kaczmarska podkreśliła, że "powielanie i dystrybucja przez Kancelarię Sejmu załączonego dokumentu nie znajduje uzasadnienia".

Pełna treść Deklaracji LGBT+ dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3f4v5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f4v5y
Więcej tematów