Trwa ładowanie...
d4lw3ua

Posłanka PO o LGBT: "Rodzice mogą oddawać dzieci do innych szkół"

Julia Pitera (PO) oceniła, że jeżeli części rodziców edukacja seksualna w szkołach nie będzie się podobać, mogą przenieść swoje dzieci do innych szkół. - Na tym polega wolność - oceniła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Julia Pitera
Julia Pitera (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d4lw3ua

Po podpisaniu przez prezydenta Warszawy Karty LBGT+, w Polsce wybuchła prawdziwa dyskusja. Rafał Trzaskowski tłumaczy, że w deklaracji "chodzi wyłącznie o rozmowę na temat tolerancji". - To bardzo wczesna seksualizacja dzieci - komentuje z kolei lider PiS Jarosław Kaczyński i dodaje: "To jest nie do uwierzenia; ja sam póki nie przeczytałem, nie mogłem w to uwierzyć, ale to ma się zacząć w okresie 0-4, czyli od urodzenia do czwartego roku życia".

Teraz głos w sprawie zabrała europosłanka Julia Pitera. - Uczenie zachowań mało intymnych w wieku 4-6 lat nie jest chyba dobre? Mówię z perspektywy rodzica - zaznaczył prowadzący rozmowę w RMF FM Krzysztof Ziemiec.

- Wszystko się uciera w praktyce. Zobaczymy na ile, bo to jest na razie karta. Ale przecież rodzice mają wybór szkół - skomentowała polityk PO.

d4lw3ua

- Jeżeli rodzicom to się nie będzie podobało, to będą oddawali dzieci do innych szkół. Na tym polega wolność - dodała.

Gdy dziennikarz zaznaczył, że nie wszystkich stać na szkołę prywatną, Pitera podkreśliła, że "takie placówki są dofinansowywane tak samo, jak szkoły publiczne".

- Albo dzieci będą przenoszone do innych szkół, które też będą publiczne - przyznała Julia Pitera, czym wyraźnie zaskoczyła prowadzącego.

Cała sprawa budzi w ostatnich dniach wiele kontrowersji. Mecenas Roman Giertych ocenił, że podpisanie Karty LGBT+ to "ogromny błąd Rafała Trzaskowskiego".

d4lw3ua

- Nie rozumiem ataków, fantazmatów, że chcemy uczyć masturbacji w przedszkolach, co jest absolutną bzdurą - skomentował z kolei w Wirtualnej Polsce wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4lw3ua

Podziel się opinią

Share
d4lw3ua
d4lw3ua
Więcej tematów