Trwa ładowanie...

Posłanka Lewicy otrzymała list z pogróżkami. Monika Pawłowska: ktoś życzy mi utraty zdrowia i życia

Zamiast życzeń z okazji Bożego Narodzenia - kartka z pogróżkami. Posłanka Lewicy znalazła w sejmowej skrzynce niepokojący list. "W trosce o zdrowie i życie mojej rodziny swoją sprawę zgłoszę do prokuratury i na policję" - oświadczyła Monika Pawłowska.
Share
Posłanka Lewicy otrzymała list z pogróżkami. Monika Pawłowska o obawach
Posłanka Lewicy otrzymała list z pogróżkami. Monika Pawłowska o obawachŹródło: PAP
d192ieh

O sprawie posłanka Lewicy poinformowała za pośrednictwem Internetu. "'Oglądaj się za siebie, bo ryj będziesz miała oblany kwasem Ty zboczona ku*wo' - dziś dostałam taką kartkę do skrzynki sejmowej. Na święta zamiast wyciszenia, spokoju i ludzkiej życzliwości - ktoś życzy mi utraty zdrowia i życia" - napisała na Facebooku Monika Pawłowska, zamieszczając pod swoim wpisem zdjęcie odręcznie napisanej anonimowej kartki.

"Nie wiem skąd w ludziach taka nienawiść. Nie potrafię i chyba nie chcę tego pojąć. Brzydzę się tym" - dodała, podkreślając, że sprawa trafi na policję oraz do prokuratury.

Sejm. Posłanka Lewicy otrzymała pogróżki. Mówi o obawach

W rozmowie z PAP poinformowała, że w kartce znalazły się także homofobiczne wyzwiska.

d192ieh

- Wyzywano mnie tam od "zboczonych szmat", nazywano lesbijką - mówiła Monika Pawłowska. - Wspieram działania dotyczące walki z homofobią i wszelkiego rodzaju dyskryminacją, ale nie mogę powiedzieć, żebym się tu jakoś bardzo wybijała czy udzielała, jeśli chodzi o takie tematy. Tworzę swoje lokalne inicjatywy, pomagam ludziom, ale przede wszystkim działam społecznie - powiedziała posłanka, zaznaczając, że nie zna nikogo, kto byłby do niej nastawiony wrogo.

Janusz Kowalski nie zaszczepi się na COVID. Andrzej Zybertowicz: to postawa egoistyczna

Pawłowska nie kryje przerażenia z powodu otrzymanych pogróżek. Jak powiedziała PAP, teraz stara się "cały czas być między ludźmi" i unikać samotnego wchodzenia do Sejmu podziemiami. Jednocześnie podkreśliła, że wie, iż korespondencja, którą otrzymują posłowie, jest sprawdzana.

d192ieh

Jak wynika z art. 190 Kodeksu karnego, autor pogróżek podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d192ieh

Podziel się opinią

Share
d192ieh
d192ieh
Więcej tematów