Trwa ładowanie...

Posiedzenie Sejmu nieważne? Nie było zaprzysiężenia posła

Poseł Robert Majka wysłał pisma do marszałek Sejmu i prezes Trybunału Konstytucyjnego. Parlamentarzysta uważa, że ostatnie posiedzenie Sejmu odbyło się wbrew konstytucji. Wszystko przez brak zaprzysiężenia posła w miejsce zmarłego Jana Szyszko.
Share
Posiedzenie Sejmu nieważne? Nie było zaprzysiężenia posła
Posiedzenie Sejmu nieważne? Nie było zaprzysiężenia posłaŹródło: East News, Fot: Andrzej Iwańczuk/Reporter
dbitlpt

Robert Majka powołuje się na ustęp 1 art. 96 konstytucji, według którego Sejm składa się z 460 posłów. Tymczasem w harmonogramie ostatniego posiedzenia nie znalazło się zaprzysiężenie posła, który miałby zająć miejsce zmarłego nagle Jana Szyszko.

Majka wysłał w piątek w tej sprawie pismo do marszałek Sejmu Elżbiety Witek, a także prezydenta i Polskiej Agencji Prasowej. Wiadomość otrzymał też dr Krzysztof Kawęcki, który zgodnie z przepisami powinien zastąpić w sejmowych ławach byłego ministra środowiska.

Posiedzenia Sejmu nieważne? Nie było zaprzysiężenia posła

Wobec braku odpowiedzi ze strony marszałek i kancelarii Sejmu, a także prezydenta, Majka skierował w poniedziałek pismo do prezes Trybunału Konstytucyjnego. Jego zdaniem brak zaprzysiężenia posła i prowadzenie obrad w niepełnym składzie to łamanie konstytucji.

Źródło: twitter.com

Parlamentarzysta zaapelował do Julii Przyłębskiej o pilną odpowiedź i decyzję. Poinformował, że w przypadku braku reakcji na jego pismo "rozważy dalsze kroki prawne w tej sprawie wagi państwowej".

Zobacz więcej: Wyniki wyborów. Prezydent z prezesem dają sobie czas na "dopięcie" spraw. Nowy Sejm zbierze się dopiero 12 listopada

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbitlpt

Podziel się opinią

Share
dbitlpt
dbitlpt
Więcej tematów