Trwa ładowanie...
d23m9cg

Posiedzenie klubu PiS. Wiemy, o czym mówił Jarosław Kaczyński

Podczas posiedzenia klubu wyjazdowego PiS przemawiali prezes partii Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, szef ugrupowania motywował posłów i senatorów do wzmożonego wysiłku. - W tym roku nie będzie wakacji - mówił Kaczyński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Posiedzenie wyjazdowe klubu PiS
Posiedzenie wyjazdowe klubu PiS (Twitter, Fot: pis)
d23m9cg

Jak przekazał WP jeden z czołowych polityków PiS, były premier akcentował potrzebę "pełnej mobilizacji". - Kampania trwa cały czas - podkreślał prezes PiS.

Po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego swoje przemówienie wygłosił premier Mateusz Morawiecki. Następnie rozpoczęła się dyskusja o kampanii wyborczej.

d23m9cg

- Jesteśmy zdeterminowaną, zintegrowaną, zdyscyplinowaną drużyną, która ciężko pracuje. W tym roku dla nas wakacji nie będzie. Będziemy zajmować się tylko i wyłącznie ciężką pracą i to są nasze ustalenia. Na początku lipca odbędzie się konwencja programowa, podczas której przedstawimy wiele bloków tematycznych - mówiła po posiedzeniu klubu rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.- Każdy z nas posłów musi być bardzo aktywny w terenie. Będą nas w tym wspierać również bardzo aktywnie europosłowie. Jak zawsze będziemy w kontakcie bezpośrednim z Polakami, z którymi będziemy rozmawiać - dodała.

Poza parlamentarzystami PiS w posiedzeniu klub uczestniczyli też ministrowie, m.in. wicepremier Piotr Gliński, szef MSZ Jacek Czaputowicz, wicepremier, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, szef gabinetu premiera Marek Suski.

Zobacz także: PiS kusi Kukiza? Marek Jakubiak ujawnia kulisy

Na sali pojawiła się również posłanka koła Wolni i Solidarni Małgorzata Zwiercan, co wzbudziło spekulacje na temat jej politycznej przyszłości i ewentualnego przyłączenia formacji do PiS. Wirtualna Polska dowiedziała się jednak, że ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego nie ma takich planów, a sekretarz WiS była na posiedzeniu wyłącznie gościem.

Wybory do parlamentu odbędą się w jedną z niedziel od 13 października do 10 listopada. Media spekulują, że prezydent Andrzej Duda wybierze najwcześniejszą z możliwych dat, by dać jak najmniej czasu opozycji po nieudanych wyborach do Europarlamentu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23m9cg

Podziel się opinią

Share

d23m9cg

d23m9cg
Więcej tematów