ycipk-2h00u8

Poseł PO przeprasza wicepremiera Glińskiego. "Cytat okazał się nieprawdziwy"

Marcin Kierwiński z PO udostępnił w sieci fejkowy cytat. Sugerował, że wicepremier Piotr Gliński chce wprowadzenia karty, bez wydania której artyści nie będą mogli występować publicznie. - Potrafię przyznać się do błędu - mówi teraz w rozmowie z Wirtualną Polską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcin Kierwiński - PO (w środku).
Marcin Kierwiński - PO (w środku). (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
ycipk-2h00u8

Poseł Platformy Obywatelskiej podał w sieci nieprawdziwe informacje. "Na horyzoncie kolejne szaleństwo. Artyści z cenzusem moralności PiS" - napisał na Twitterze Marcin Kierwiński, po czym podał cytat sugerujący, że jego autorem jest Piotr Gliński. Treść tweeta brzmiała: "W PiS pracujemy nad wprowadzeniem karty artysty zawodowego. Artysta, który nie uzyska takiej karty, nie będzie mógł występować".

Na odpowiedź wicepremiera i ministra kultury nie trzeba było długo czekać. "Panie pośle Kierwiński jeszcze ma pan szansę przeprosić za kłamstwa, które pan rozpowszechnia na temat mojego wywiadu w Radiowej Trójce" - napisał Piotr Gliński.

ycipk-2h00u8

- W sobotę wieczorem usunąłem tweeta, a w poniedziałek rano napisałem przeprosiny. Potrafię przyznać się do błędu - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Kierwiński.

*Afera z Czajką. Paweł Rabiej o konsekwencjach wobec firmy, nie urzędników *

W sieci umieścił z kolei krótki wpis: "Szanowny panie, faktycznie użyłem cytatu, który funkcjonował w internecie i na Twitterze. Cytat ten okazał się nieprawdziwy".

ycipk-2h00u8

Polityk Platformy Obywatelskiej dodał: "Natychmiast po sprawdzeniu tweet, który cytat ten zawierał, skasowałem. Za niezamierzoną pomyłkę przepraszam" - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2h00u8
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2h00u8

ycipk-2h00u8
ycipk-2h00u8