Trwa ładowanie...
d4mcnku

Poseł PiS: Wojciechowi Kałuży należy zapewnić ochronę policji

Od przejęcia władzy w woj. śląskim przez PiS minął tydzień. Najgorętszym nazwiskiem w dyskusji na ten temat jest Wojciech Kałuża - człowiek, który dał PiS większość w sejmiku śląskim. Politycy opozycji nie przebierają w ostrych słowach. - Moim zdaniem Wojciechowi Kałuży należy zapewnić ochronę policji - uważa poseł PiS Jerzy Polaczek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wojciech Kałuża (w środku) tuż po wyborach zmienił barwy partyjne
Wojciech Kałuża (w środku) tuż po wyborach zmienił barwy partyjne (East News, Fot: Kasia Zaremba/Agencja SE)
d4mcnku

Zdrajca, judasz, oszust - tak o wicemarszałku województwa mówią politycy Koalicji Obywatelskiej. Nie mogą pogodzić się z tym, że zmienił barwy partyjne tuż po wyborach samorządowych i tym samym sprawił, że KO straciło władzę w śląskim sejmiku - przypomina "Gazeta Polska Codziennie".

- Te wypowiedzi uruchomiły realną spiralę nienawiści wobec pana radnego. Jeżeli dojdzie do jakiegoś nieszczęścia i agresji wobec tego radnego samorządowego lub jego rodziny, to politycy ponoszą za to odpowiedzialność - mówi "GPC" poseł PiS Jerzy Polaczek. Poseł uważa, że radnemu należałoby dać policyjną ochronę.

d4mcnku

We wtorek onet.pl ujawnił, że Kałuża był kandydatem drugiego wyboru, a zmiana na pozycji lidera listy nastąpiła kilkadziesiąt minut przed zatwierdzeniem kandydatów. Na tę zmianę miała nalegać posłanka Monika Rosa.

To również ta posłanka, już po zmianie barw partyjnych Kałuży, była w gronie osób, które najmocniej go krytykowały. Podczas protestu w Żorach, wykrzykiwała: "Kałuża, ty ciulu!". Nazwała go też zdrajcą i zapowiedziała, że "wszystkich tych ciuli" w przyszłości rozliczy.

Źródło: "Gazeta Polska Codziennie", onet.pl

d4mcnku

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d4mcnku

d4mcnku
d4mcnku
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów