Trwa ładowanie...
d43og6e

Poseł PiS w tym roku zrezygnował z pensji? W 2017 r. zarobił prawie 150 tys. zł

Poseł PiS Dominik Tarczyński kilkukrotnie deklarował, że nie jest posłem zawodowym i nie pobiera z tego tytułu wynagrodzenia. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, które zostało właśnie opublikowane na stronach Sejmu, polityk zarobił jako poseł w 2017 r. 147 tys. zł. Jeśli zrezygnował z uposażenia, to musiał zrobić to w tym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dominik Tarczyński, poseł PiS
Dominik Tarczyński, poseł PiS (East News, Fot: Stefan Maszewski)
d43og6e

Poseł Tarczyński lubi wdawać się w ostre spory z nielubianymi przez niego dziennikarzami. Przynajmniej kilka razy w tym roku przy okazji różnych dyskusji zapewniał ich - a tym samym opinię publiczną - że nie pobiera wynagrodzenia jako poseł.

"Nie jestem posłem zawodowym. Zrezygnowałem z pieniędzy publicznych. Nie pobieram" - napisał polityk na Twitterze 15 stycznia 2018 r.

Gdy prowadził spór z innym dziennikarzem, 13 kwietnia powtórzył:* "Nie jestem posłem zawodowym. Nie pobieram pieniędzy publicznych. Zatkao kakao?!"* [pisownia oryginalna].

d43og6e

Ostatni wpis na ten temat poseł PiS zamieścił 25 kwietnia: "Nie jestem posłem zawodowym! Nawet tego nie wiesz, szechterowy sługusie. Taki z ciebie dziennikarzyna" - zwrócił się Tarczyński do reportera "Gazety Wyborczej".

Poseł Tarczyński pobierał w 2017 r. normalne uposażenie, jak wszyscy posłowie. Sprawdziliśmy jego oświadczenie majątkowe. Jako parlamentarzysta* zarobił w zeszłym roku 142 tys. zł + 33 tys. zł diety poselskiej.*

Jeśli zatem zrezygnował z uposażenia poselskiego, musiał zrobić to w tym roku. Chcieliśmy zapytać o to polityka, ale nie odpowiadał na naszą prośbę o kontakt (w momencie pisania tekstu był w Kolumbii).

Fragment oświadczenia majątkowego Dominika Tarczyńskiego WP.PL
Podziel się

Jak wynika z najnowszego oświadczenia majątkowego, Dominik Tarczyński jest posiadaczem zegarka Mont Blanc, wartego ok. 4 tys. euro (czyli ponad 15 tys. zł). Należy do niego połowa domu wycenianego na 1,2 mln zł. Poza dochodami z Sejmu, poseł zarobił na wynajmie domu - prawie 9 tys. zł - i na sprzedaży praw autorskich (i to aż 91 tys. zł). Ale ma też długi - musi spłacić jeszcze ponad 176 tys. CHF kredytu hipotecznego, poza tym jest winien 4 tys. funtów brytyjskich Lloyds Bank. Ma też zobowiązania wobec ZAiKS (12 tys. zł), ZUS (900 zł) i Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (13 tys. zł).

d43og6e

Poseł Tarczyński zgłosił w Sejmie zaledwie 2 interpelacje, którym nadano bieg (zajmuje w tym rankingu 406. miejsce na 460 posłów), oraz 3 zapytania poselskie (268. miejsce). Pytanie ws. bieżących zadał jedno (338. miejsce w rankingu).

Poniżej publikujemy screeny wpisów na Twitterze Dominika Tarczyńskiego, w których zapewnia, iż nie jest posłem zawodowym. Z poselskiego uposażenia polityk zrezygnował - jeśli wierzyć jego zapewnieniom - w tym roku.

Wpis na Twitterze Twitter
Podziel się
Wpis na Twitterze Twitter
Podziel się
Wpis na Twitterze Twitter
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43og6e

Podziel się opinią

Share

d43og6e

d43og6e
Więcej tematów