Trwa ładowanie...
d2ft7is

Poseł PiS szuka myśliwych. "12 osób zginęło przez dziką zwierzynę"

Jerzy Antoni Gosiewski, poseł PiS z Mrągowa, szuka za pośrednictwem Facebooka aktywnych myśliwych. Parlamentarzysta chce, by pomogli w walce z... nadmiarem dzikiej zwierzyny. Jego zdaniem zwierzęta są winne śmierci 12 osób w tym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł PiS Jerzy Gosiewski uważa, że dzikiej zwierzyny jest za dużo
Poseł PiS Jerzy Gosiewski uważa, że dzikiej zwierzyny jest za dużo (East News, Fot: Artur Szczepański/Reporter)
d2ft7is

Poseł PiS podpisał się pod niecodziennym wpisem, jaki ukazał się na profilu "Prawo i Sprawiedliwość Mrągowo". Gosiewski przytacza dane drogówki z tego roku, wskazujące, że do 12 listopada doszło do aż 161 groźnych wypadków z dziką zwierzyną. Poważne obrażenia odniosło w nich 187 osób, a zginęło 12.

Nie lepiej było rok wcześniej - kierowcy 195 razy zderzyli się z dziką zwierzyną, w wyniku czego 10 osób straciło życie, a 229 zostało ciężko rannych. Poseł wysnuł z tego wniosek, iż zwierząt jest za dużo i powodują one śmierć wielu ludzi. Jako przyczyny tego stanu rzeczy Gosiewski wskazuje też na "mniejszy niż niegdyś szacunek do myśliwych". "(...) są niezbędni, by ograniczać stan zwierzyny dzikiej." - przekonuje.

Poseł wspomina też bardzo huczne obchody dnia Świętego Huberta. Ku czci patrona myśliwych zabijane są z tej okazji tysiące zwierząt. Gosiewski chce powrócić do tej tradycji. "W listopadzie, onegdaj, bardzo hucznie, szczególnie z okazji Świętego Huberta - patrona myśliwych kultywowaliśmy tradycje łowieckie. Czas do tego powrócić".

d2ft7is

"Władze z SB"

Tuż pod postem Gosiewski zamieścił wpis o audycie w Zarządzie Głównym Polskiego Związku Łowieckiego, który wykazał kilkumilionowe straty. Zdaniem posła, za ten stan odpowiadają dotychczasowe władze Związku. "Czas na zmiany, czas na dobrą zmianę" - napisał.

W kolejnym wpisie Gosiewski zauważa, że "audyt potwierdza, między innymi, moje starania o oczyszczenie władz z ludzi szkodliwych wizerunkowi łowiectwa, potwierdza karygodną działalność dotychczasowych władz PZŁ". Poseł pisze o nich "władze z SB", a także proponuje zastosowanie zasady "wszyscy won".

d2ft7is

Zobacz także: ASF. Myśliwi o wybiciu dzików: "Co to zmieni?"

Jerzy Gosiewski nie jest pierwszym posłem PiS, który zwraca uwagę na pieszych ginących na drogach. Adam Ołdakowski chce zniesienia przepisów chroniących przydrożne drzewa. Rocznie w wyniku zderzeń z nimi ginie niemal pół tysiąca osób. - To konieczność. Wiele istnień ludzkich można by było uratować, gdyby tych drzew tam nie było - mówił "Dziennikowi Gazecie Prawnej".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2ft7is
d2ft7is

Podziel się opinią

Share
d2ft7is
d2ft7is
Więcej tematów