Trwa ładowanie...

Poseł PiS Marek Matuszewski zawieszony w prawach członka partii i klubu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zawiesił w prawach członka partii i klubu parlamentarnego posła Marka Matuszewskiego - poinformowała rzeczniczka ugrupowania Beata Mazurek.

Share
Poseł PiS Marek Matuszewski zawieszony w prawach członka partii i klubu
Źródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d3717zx

Informację o zawieszeniu Matuszewskiego rzeczniczka przekazała na swoim profilu na Twitterze. "Decyzja ta ma związek z działaniem posła Matuszewskiego na szkodę PiS w okręgu łódzkim" - wytłumaczyła Mazurek.

Na początku października dziennik "Fakt" poinformował, że Matuszewski, poseł PiS ze Zgierza miał zbudować w tym mieście układ obejmujący rodzinę jego i jego żony.

d3717zx

Dziennik donosił, że cioteczna siostra żony Matuszewskiego, Alicja Antczak, miała dostać jedynkę na liście PiS do Sejmiku Województwa Łódzkiego z okręgu zgierskiego. Jej mąż Zbigniew Antczak był wówczas radnym powiatu zgierskiego i dyrektorem PGE GiEK S.A. Według informacji "Faktu" miał zarabiać tam rocznie ponad 257 tys. zł brutto.

Syn Antczaków, Rafał, miał startować z pierwszego miejsca na liście PiS do powiatu zgierskiego, a jego żona Dominika - do Rady Miasta Zgierza.

To nie koniec. Jak wyliczał "Fakt" syn Matuszewskiego - Piotr - otwierał listę do Rady Miasta Zgierza, córka Karolina była dwójką na liście PiS w wyborach do rady powiatu. Kobieta piastowała też funkcję w PGNiG w Łodzi.

d3717zx

Jak wynika z informacji dziennika, żona posła Matuszewskiego - Jolanta - miała być wspólniczką firmy Ignac-Pol, która ma w Zgierzu dwie stacje benzynowe i myjnię samochodową. Mimo protestów opozycji, ten ostatni obiekt powstał w środku miejskiego parku. W Zgierzu, jak donosił "Fakt", rządzili wtedy protegowani Matuszewskiego.

Na intratne stanowiska i miejsca na listach wyborczych mogli także, jak wynika z doniesień dziennika, liczyć również współpracownicy posła.

- Idąc tym tokiem rozumowania, gdyby żył śp. Minister Zbigniew Wasserman jego córka, jak się okazało wybitny polityk, poseł Małgorzata Wasserman nie powinna kandydować - odpierał zarzuty "Faktu" Matuszewski. Zapewniał też, że myjnia w parku nie jest w żadnym procencie własnością czy współwłasnością mojej żony.

Marek Matuszewski w Sejmie zasiada od 2005 r. W 2009 i 2014 r. bez powodzenia kandydował do Parlamentu Europejskiego.

d3717zx

Podziel się opinią

Share
d3717zx
d3717zx
Więcej tematów